Yayınevi katliamında sürpriz gelişme!

Yayınevi katliamında sürpriz gelişme!.24130
  • Giriş : 21.08.2008 / 17:14:00

Zirve Yayınevi davasının duruşmasında, Ergenekon iddianamesinin Malatya'ya getirilmesi talebi kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zirve Yayınevi Cinayeti davasının 10. duruşmasının ikinci bölümünde, olay sonrası Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi tarafından çekilen görüntüler izlendi. Sanıkların, öldürülen Tilmann Geske ve Necati Aydın'ın cesetlerinin de yer aldığı görüntüleri soğukkanlı bir şekilde izlediği gözlemlendi.

Görüntülerin izlenmesinden sonra mağdur avukatlarından Murat Dinçer söz alarak görüntü CD'sinde yer alan beyaz aracın bagajında duran kutuların olayda kullanılan silahlara ait olup olmadığını sordu. Olayın kilit ismi Emre G. de 'Silahlara aittir' cevabını verdi. Bunun üzerine avukat Murat Dinçer, "Silahları adli emanette inceledik. O kutulara silahlar sığmamaktadır. Silahlar yeni değil, hepsi eski. CD'deki görüntülerde silahlar yeni görünüyor. Adli emanette baktığımızda silahların eski ve kullanılmış olduğunu gördük. Olay yeri görüntülerindeki silahlar ile adli emanetteki silahların aynı olup olmadığı araştırılsın" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, cumhuriyet savcısı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan Ergenekon davası iddianamesinin incelenmek üzere CD ortamında Malatya'ya gönderilmesini istedi. 10 dakika ara veren mahkeme heyeti, duruşmanın devamında Ergenekon iddianamesinin Malatya'ya getirilmesi talebini kabul etti. Duruşmayı 12 Eylül 2008 tarihine erteleyen heyet, görüntüdeki tabancalar ile adli emanetteki tabancaların bilirkişi tarafından incelenmesine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*