Yayınevindeki cinayette korkunç şüphe

Yayınevindeki cinayette korkunç şüphe.14782
  • Giriş : 01.03.2009 / 16:01:00

Yayınevi’nde 3 kişinin boğazını keserek öldüren katil Emre Günaydın’ın beyninin kontrol edilerek katliamı yaptığı ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesi olayında katil zanlısı Emre Günaydın'ın Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davası devam ediyor. Mahkeme, geçtiğimiz ay Ergenekon sanığı Ergun Poyraz'ın da ifadesini alınca davanın Ergenekonla ilişkisi gündeme gelmişti. Bu ilişki tartışılırken Malatya İl İnsan Hakları Kurulu'ndan Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'na çok ilginç bir rapor gönderildi. Bu rapor bu kez yine aynı soruyu gündeme getirdi. Ergenekon'la Malatya Yayınevi cinayetinin bir bağlantısı var mı?

GÜNAYDIN'I KAN TUTUYOR

Yayınevi cinayetine ilişkin hazırlanan raporda, olayın kilit ismi Emre Günaydın ile ilgili yapılan bir araştırmaya yer verildi. Raporda, Emre Günaydın'ı kan tuttuğu, kan görmeye dayanamadığı, kurban kesilirken bile arkasını döndüğü, kurban eti yemediği tespitleri yer aldı. Kurban kesilmesine dayanamayan Emre'nin insanları boğazlamış olmasının iyi tahlil edilmesi gerektiği vurgulandı.

PSİKOFARMAKOLOJİK TERÖR

Günaydın ve diğer zanlıların dini hassasiyetlerinin bulunmadığı ve kişilik bozukluklarının olduğunun belirtildiği raporda, zanlıların propaganda ve psikolojik telkinlerle yönlendirilmiş olabileceğine dikkat çekildi. Raporda, Prof. Nevzat Tarhan'ın görüşü de kullanıldı.

TELKİNLE CİNAYET

Raporda Tarhan'ın “Olayda psikofarmakolojik terör şüphesini çekecek ön bilgiler olduğu ve bu açıdan bilirkişi incelemesinin yerinde olacağı” görüşüne yer verildi. Cinayetlerin psikolojik metotlar ve beyin kontrolüyle işletilmiş olabileceği yönündeki iddiaların da hatırlatıldığı raporda bir heyet tarafından Emre Günaydın ve diğer zanlıların psikolojik yönden incelenmesi talep edildi.

ÜMİT SAYIN ZİHİN KONTROL UZMANIYDI

Malatya Zirve Yayınevi'nin Ergenekon'la ilişkisi incelenirken Ergenekon tutuklusu Doç. Dr. Ümit Sayın, zihin kontrol uzmanı olması dikkat çekti. 1992-1994 yıllarında Deneysel Tıp Araştırma Merkezi'nde farmakolog olarak farmakoloji ve nörobilim üzerine çalışan Sayın, bilim aracılığıyla zihinlerin kontrol edilebileceğini ve beyinlerin nöro-kimyasal maddelerle yönlendirilebileceğini savunuyordu.

Sayın, 1995 ile 2001 yılları arasında da Amerika'da Wisconsin Üniversitesi Nöroloji Bölümü'nde yine aynı konuda araştırmalar yaptı. Sayın'ın, Üzeyir Garih cinayetinde Yener Yermez'i zihin kontrolü yöntemi ile yönlendirdiği iddia ediliyor.


Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*