Yaz dizilerinde hayal kırıklığı

Yaz dizilerinde hayal kırıklığı.7151
  • Giriş : 23.07.2008 / 16:52:00

Televizyon kanalları her yaz olduğu gibi bu yaz da, bir dizi “yaz dizisi” hazırladı. Kanal D, Star TV, atv, TRT 1, FOX ve Show TV, “Avrupa Şampiyonası” biter bitmez, bu dizileri peş peşe ekrana getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak önceki yıllarda olduğu gibi 2008 yazının dizilerine de seyirciler çok fazla yüz vermedi...

Yine birçok iddialı “yaz dizisi” hayal kırıklığı yarattı.
Temmuz ayı “Tüm Seyirciler” kategorisinin reytingleri altı TV kanalının yazla birlikte ekrana getirdiği 21 yeni diziden 3’üne yazı bitirmek dahi kısmet olmadı.

atv’nin ilkbaharda ekrana sürdüğü “Yaban Gülü”nü yaz erken kuruttu! Dizi 15. bölümde bitti.

FOX’ta ekrana gelen ve başrolünde Ferdi Tayfur’un oynadığı “Memur Muzaffer” de hayal kırıklığı yaratan reytingi yüzünden “erken emekli” edildi. Kanal D’nin 6 başrollü “Hepimiz Birimiz İçin” dizisinin de 5. bölümde çekimleri durduruldu.

Kanal D, 6’da 5 tutturdu

atv, Show TV, FOX ve TRT 1’in dizileri arasında reyting listelerinde gün birincisi ya da ikincisi çıkan hiçbir yapım yok.

Kanal D’nin 7 yaz dizisinden 6’sı gün birincisi olmayı başardı. Sadece “Hepimiz Birimiz İçin” sınıfta kalıp ekrana veda etti..

Star TV’de 4 yaz dizisi başladı. Bunlardan “Son Ağa”, “Baba Ocağı” ve “Pulsar”ın durumu iyi ama “Milyonda Bir” henüz sınıfı geçemedi.
Ekranlarda diziler açısından en fakir günler; çarşamba ve pazar. Bu günlerde sadece Kanal D’de birer dizi var. Ekranlarda dizi bolluğunun yaşandığı gün ise perşembe... Perşembe günleri artık her kanalda bir dizi var.

Perşembe’nin ‘Ağa’sı...
Özel yaşamındaki inişler ve çıkışlar nedeniyle birçok insanın, “O artık bitti” dediği Tamer Karadağlı, yeni dizisi “Son Ağa” ile işte böylesine dizi furyasının yaşandığı perşembe gününe girdi.
Bu yaz en yüksek reytingi yakalayan dizi şov dünyasının olay adamı Tamer Karadağlı’nın “Son Ağa”sı oldu.

17 Temmuz’a kadar hiçbir dizinin “1 numara” olamadığı perşembe gününü artık “Son Ağa” ile Tamer Karadağlı kaptı ve zirveye yerleşti. Karadağlı, bu başarıyla da bitmediğini gösterdi.

FOX’un çocuk dizisi “Bez Bebek”in yerine gelen “Prenses Perfinya” da ilgi gördü. FOX, ilk iki hafta pazartesi yayınlanan “Ateş ve Barut”a gün değiştirdi ama o da fayda etmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*