Yaz geldi, yine orman yangınları

Yaz geldi, yine orman yangınları.12636
  • Giriş : 07.06.2009 / 17:01:00

Yaz sıcaklarının başlamasıyla orman yangınları başladı. Balıkesir'in Edremit ilçesinde çıkan orman yangınında bir hektar ağaçlık alan zarar gördü. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgeye göre, Yaşyer köyü Karapınarlar mevkii gençleştirme sahasındaki makilik alanda saat 15.00 sularında henüz bilinmeyen nedenden yangın çıktı. Orman İşletme Müdürlüğü'nün kısa zamanda müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü. Yangına 1 helikopter, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait yaklaşık 5, Edremit Belediyesi'ne ait 1 arazöz ve 25'e yakın yer işçisi ile köylüler müdahale etti.

Edremit Orman İşletme Müdürü Muhammed Karahan, yaptığı açıklamada, "Bir hektarlık alanda yangın meydana geldi. Henüz neden çıktığı bilinmiyor. Ekiplerimizin zamanında müdahalesinden dolayı yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Sezonun ilk yangını böylece ucuz atlatıldı. Sıcak havalarda özellikle piknik ateşine ve sönmeyen sigara izmaritinden orman yangılarının çıkma sebeplerinden bir kaçı olduğunu düşünürsek vatandaşlarımız bu konuda daha da duyarlı davranmaları lazım. Ormanlarımız bizim ciğerlerimizdir. Ciğerlerimizin yanmamasına dikkat etmeliyiz." diye konuştu.

Yangının çıkış sebebiyle ilgili araştırma yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*