Yaz Kur'an Kursu'ndan 8 bin öğrenci

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Zeytinburnu Müftülüğü'nün organize ettiği yaz Kur'an Kurslarında eğitim gören 8 bin 621 öğrenci mezun oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zeytinburnu Müftülüğü'nün 9 hafta boyunca süren Yaz Kur'an Kursu sona erdi. Kursun sona ermesiyle Zeytinburnu Belediyesi ve Müftülüğü, kurslara katılan öğrencilere yönelik bir tören düzenledi. "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" yazılı hadislerin asıldığı Zeytinburnu Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen program, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla devam edilen programda okunan ilahiler ve sinevizyon gösterisi katılımcıların büyük ilgisini çekti.

104'ü bayan, 48'i erkek, 60'ı resmi ve 35'i fahri görevliden eğitim alan 8 bin 621 öğrenci arasında Kur'an okuma, hadis, ilmihal, peygamberin hayatı, islamın şartları ve güzel ahlak konularında en başarılı 153 öğrenciye çeşitli hediyeler verildi. Birinciliği kazanan Hatice Kübra Çoban'a dizüstü bilgisayar, ikinciliği elde eden Merve Keçili'ye masa üstü bilgisayar ve üçüncü olan Yasemin Kara'ya ise dijital fotoğraf makinesi hediye edildi. Dereceye giren diğer öğrencilere ise 50 bisiklet, 50 tam ve 50 yarım altın hediye edildi.

Programda söz alan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, hediyelerin tamamının sponsorlar tarafından karşılandığını finanse edildiğini söyledi. Aydın konuşmasında, "Lübnan'da Beyrut'ta kanayan o kanların akmasını istemiyorsak, Tür vatandaşına dünyanın hiçbir yerinde vize uygulanmasını istemiyorsak, ülkemizde kişi başına milli gelirin 30 bin dolar olmasını istiyorsak bunun yolu okumaktan geçer. Bunun yolu çok çalışmaktan geçer. Bizde bu düşünceden hedefle, okula giden öğrencilerimize Kur'an kursu organize ettik. Çocuklarımız hem ilmi hem de dini bilgilerinin iyi öğrensin istedik." sözlerine yer verdi.

Yaklaşık 3 saat süren ödül töreninde sahne alan "Peygamberin Gülleri İlahi Korosu" salonu dolduran vatandaşlara duygulu anlar yaşattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious