Yaz Kur'an kurslarına büyük ilgi

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Mersin'de, müftülük tarafından camilerde açılan yaz Kur'an kursları öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Müftü Camiinde açılan yaz Kur'an kursuna katılan Adnan Özçelik İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi görme engelli Erkan Yıldız (12) ise kabartma elifba ile Kur'an Kerim okumayı ve namaz surelerini ezberliyor. 35 öğrencinin içinde tek görme engelli olan Yıldız'ın Kur'an okumaya olan ilgisi ile hocaların beğenisini topluyor. Hocaları Yıldız'ın görme engelli olmasına rağmen öğrenmede diğer öğrencilerden geri kalmadığına dikkat çekiyor.

Mersin Müftü Vekili Bünyamin Akkoç, geçen yıl açılan yaz Kur'an kurslarına 26 bin öğrencinin katıldığını, bu yılki katılımın da bu rakama ulaşacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Mersin genelindeki tüm cami ve Kur'an kurslarında devam eden kursların 26 Haziran'da başladığını ve 25 Ağustos'a kadar süreceğini kaydeden Akkoç, eğitimlerin hafta içi her gün 09.00-12.00 saatleri arasında verildiğini belirtti.

Kurs programının Diyanet İşleri Başkanlığı müfredatı doğrultusunda uygulandığını dile getiren Akkoç, şöyle devam etti: "İlköğretim okulunu bitiren kız ve erkek öğrencilere merkez, ilçe ile tüm köylerdeki tüm cami ve Kur'an kurslarında din görevlilerimizce Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi veriliyor. Bu kurslarımıza geçen yıl yaklaşık 26 bin öğrencimiz katıldı. Ancak bu yılki katılımın geçen yılki seviyelerde olacağını tahmin ediyoruz. Kursların ardından düzenlenecek olan bilgi yarışması ile dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceğiz. Geçen yıl derece alan öğrencileri altın ve kitapla ödüllendirdik. Bu yılki ödül için henüz karar verilmedi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious