Yazar Zihni Çakır: "Beni Ergenekoncular yaktı"

Yazar Zihni Çakır:
  • Giriş : 01.06.2008 / 22:34:00

Kooperatif Kanunu'na muhalefetten tutuklanan Çakır, kendisini 'Ergenekoncuların' yaktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Ergenekon'un Çöküşü' ve 'Kod adı: Darbe' isimli kitapların yazarı Zihni Çakır, Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde süren bir dava ile ilgili olarak hakkında çıkartılan yakalama emri nedeniyle önceki hafta başında tutuklanmıştı.

Çakır'ın, 'Kooperatif Kanunu'na muhalefet' suçlamasıyla yargılandığı bildirilmişti. Çakır, polisteki ifadesinde bir süre birlikte çalıştığı Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği Başkanı Taner Ünal hakkında çeşitli iddialarda bulundu. Ünal ve ekibi tarafından aldatıldığını öne süren Çakır, "Beraber iş yaptık. Para kazanmak için koşturdum ama baktım ben para kazanamıyorum. Ben çok cefa çektim ama onlar sefa çektiler ve çekiyorlar." dedi. Ergenekon'u istihbarat birimlerinden önce bütün hatlarıyla deşifre ettiğini ileri süren Çakır, bu nedenle kendisine komplo kurulduğunu savundu; "Beni Ergenekoncular yaktı. Bir süre aralarında bulundum. Ancak gerçek yüzlerini gördüm. Baktım sağlam değiller. Onların maskelerini düşürmek için kitaplar yazdım. Deşifre ettim. Bütün bunların ardından karanlık çete üstüme gelmeye başladı."

Örgütün, hayatını ve çevresini araştırdığını ve bir şey bulamayınca yıllar önce içinde bulunduğu kooperatif işinden saldırıya geçtiğini ileri süren Zihni Çakır, "Birkaç yıl alacak olan süreci bu Ergenekoncular hızlandırdı. Dosyam bir haftada Yargıtay'dan çıktı ve cezam onandı." diye konuştu. Zihni Çakır, ifadesinde bir süre önce çıkan yeni kitabı 'Kod adı: Darbe' isimli eserinde MİT belgelerini dayanak göstererek Sabancı suikastının perde arkasını anlatıyor ve kuvvet komutanlıklarına yapılacak saldırılardan bahsediyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious