Yazarlardan Beşiktaş yorumları

Yazarlardan Beşiktaş yorumları.13083
  • Giriş : 07.10.2008 / 11:37:00

6. hafta kapanış karşılaşmasında Beşiktaş, sahasında misafir ettiği Hacettepe'yi 2-1 yenerek 3 puanı alan taraf oldu. UEFA Kupası'nda gruplara kalamayarak taraftarlarını üzen, futbolcuları ve teknik ekibiyle moralsiz olan siyah-beyazlı ekip, 3 puan ile bi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AHMET ÇAKAR: DEPRESYON!

Dün gece bir daha gördük ki; Beşiktaş'ta yönetim saçmaladığında, olay fazlasıyla oyunculara da sirayet ediyor. Bu ne maçmış ki, UEFA Kupası'ndan elenildi diye Beşiktaş yangın yerine döndü ve dün geceki futbolcular, oyuncudan çok şartlı tahliyeyle salıverilmiş mahkumlar gibi oynadılar.

Takımın yaptığı sadece topu havadan Batuhan'a şişirmek. O, kafayı vurabilirse pozisyon buluyorlar. Koskoca Beşiktaş bir yenilgide böylesine tuhaf işler yapıyorsa, koskoca Beşiktaş Başkanı bir yenilgiden sonra kendi hocasını paçavraya çevirircesine önce Kiev'e gidip yeni hoca bakıyor, sonra da Ertuğrul'a "Biz seninle devam ediyoruz kardeşim" diyebiliyorsa varın gerisini siz düşünün.

Bak Ertuğrul! Sen Milli Takım'da oynarken, senin için karar verecek kişiler diskolarda sabahlıyorlardı. Kendini onlara yem etme. İnsan bir kere ölür. Senin onurunla oynadılar, sen takımın başındayken açık açık, göstere göstere, otel otel dolaşıp hocalarla görüştüler. Sen de bırak git! Bugün bırakmazsan ileride bırakmak zorunda kaldığında çok pişman olursun.

ÖMER ÜRÜNDÜL: BEŞİKTAŞ'IN KADROSU GÜÇLÜ DEĞİL

Gereksiz beyanatlar ve başkanın Lucescu'yla yaptığı görüşmeyle Ertuğrul Sağlam hedef tahtası haline geldi. Bu paniğin ana nedeni tahmin etmedikleri kupadan saf dışı olmaktı. Aslında en önemli konu yönetimde ve medyada yapılan yanlış teşhislerdi. Beşiktaş'ın bana göre hiç de söylendiği gibi güçlü bir kadrosu yok. Çok metiyeler alan yeni transferlerden Zapotocny ve Sivok, vasat defans adamları.

Ertuğrul Sağlam'ın bu maçtaki en büyük hatası, Nobre'yi yedek oturtmasıydı. Halbuki ligde son haftalarda Ertuğrul Sağlam doğru kararla Nobre'yi ilk 11'e koyuyordu. Nobre de hırsı, devamlılığı ve en önemlisi de nokta santrafor özellikleriyle de önemli katkılar sağlıyordu. Böyle zor deplasmanda Nobre'yle başlamamak yanlıştı. Yeri geldikce her zaman vurguluyorum. Bilhassa zorluk derecesi yüksek maçlarda " Holosko-Bobo-Delgado " bir arada olmaz" Artık bu maç geride kaldı. Beşiktaş'ın ligde çok ciddi şampiyonluk şansı var.

İLKER ATEŞ: RENKSİZ GALİBİYET!

Hiç kimse Beşiktaş'tan UEFA bozgununun ardından şahaser bir Futbol beklemiyordu. Ancak böylesine berbat bir gecenin yaşanacağını da kimse ummuyordu. Haftalar ilerledikçe siya-beyazlı takımın acı gerçekleri bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Ertuğrul Sağlam bence en önemli değişikliği yaparak maçı en azından kurtarmasını bildi. Ne yaptı? Toptan hızlı koşan ama ne yaptığını kendisi de bilmeyen Aydın Karabulut'u çıkartıp Uğur İnceman'ı orta sahanın göbeğine sürdü. Bu değişiklikle birlikte birdenbire Nobre ve Batuhan'ın sahadaki varlıkları belli olmaya başladı.

Sezon başının süper starı sahada cenaze gibi dolaşıyor. Holosko bir parlıyor bir sönüyor. Beşiktaş'ın artık belli bir sistemi ve belli bir on biri olması şart. Yoksa UEFA faciasının devamı ligde de çok yakın.

TURGAY DEMİR: BORÇLUSUNUZ!

Bildiğim bir şey var ki bu maçın ilk golünü, Avrupa hezimetinde payı olmayan birinin atması taraftarı çok mutlu etti. Batuhan'ın golüyle Hacettepe uyanırken Beşiktaş'a bir uyku hali geldi. Hem de ne gelmek. Rakibin gol girişimlerini görüp uyanmaları lazım ama nerdeeee? Gol girişimleri şöyle dursun, golün kendisi bile uyandırmaya yetmedi "Kartalcıkları."

Ertuğrul Sağlam bugün belki istifasını açıklayacak, belki de yola devam diyecek. Karar kendisinin ama bana göre bundan sonra bu kumaş dikiş tutmaz. İpler yine kopar. Not: Bu sözüm dört büyükleri yönetenlere. Kuru mesaj yayınlamakla olmaz bu işler. Stadı devletten al, vergi indirimini ve affını devletten iste ama şehitler için mesaj yayınlamak dışında bir şey yapma. Yok öyle dava. Bir şeyler yapsınlar. Mesela F.Bahçe, Arsenal maçı hasılatını, Beşiktaş, Trabzon ve G.Saray da birer derbi hasılatlarını bağışlasınlar şehit aileleri için. Kombineleri de geçersiz saysınlar. Şehitlerimizin geride kalanlarına sahip çıksınlar.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*