Yazıcıoğlu, artan terör olaylarına isyan etti!

Yazıcıoğlu, artan terör olaylarına isyan etti!.11868
  • Giriş : 27.05.2007 / 00:27:00
  • Güncelleme : 27.05.2007 / 00:29:54

Artan terör olayları Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu isyan ettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, “Allah ve Kuran’a yemin olsun ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkesi ve milletiyle asla bölünmeyecektir. Şehit taşımaya bizi mahkum edenler, kasırga olacağımızı ve bu kasırganın altında kalacaklarını bilsinler” dedi.

PKK'nın Şırnak'ta yola döşediği bombanın uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan 6 askerimizi ve geçtiğimiz gün Anafartalar Çarşısı’nda meydana gelen patlama sonucu masum insanların öldürüldüğünü ve yaralandığını hatırlatan Yazıcıoğlu, “Kim yaramıza basıyorsa onun yarasına basmalı, kim yaramızı kaşıyorsa onun yarasını kaşımalıyız” diye konuştu. Küresel güçlerin hayallerinin Türkiye’yi bölmek, Anadolu’yu Türksüzleştirmek olduğunu belirten Yazıcıoğlu, “Biz Anadolu’ya davet üzerine gelmedik. Bin yılı aşkın süredir Anadolu'da Türk milleti olarak varız. Bu topraklarda özgür yaşamaya devam edeceğiz. Bunun teminatı da yetişen Türk gençliğidir” dedi.

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki heyet Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan dernek Genel Başkanı Emekli Jandarma Üsteğmen Taner Uran, son dönemlerde artan terör saldırılarının şehit ailelerini ve gazileri derinden yaraladığını söyledi. Uran, uzun yıllardır sona erdirilemeyen terörün siyasallaşması karşısında duydukları kaygıyı dile getirdi.
BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ise, Türk Milleti'nin ülkesi için seve seve canını veren şehitlere ve gazilere vefa borcu olduğunu ifade ederek, kanlı terör örgütünün saldırılarını, 'terör saldırısı' olarak kabul etmeyen batılı ülkelere tepki gösterdi. PKK'nın sözde ateşkes ilan etmesine rağmen kış şartlarında eylem yapamadığı için zaman kazanmak adına böyle bir taktiği izlediğini savunan Yazıcıoğlu, örgütün dış dünyada prestij kaybetmemek için Ankara'daki bombalı saldırıyı üstlenmediğini ileri sürdü.

TERÖRİST HANGİ İNDEYSE O İNE GİDİLMELİ


Türkiye'nin terörle mücadele konusunda kararlı ve sert bir tutum izlemesi gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Teröristler hangi indeyse o ine gidilmeli, hangi devlet bunlara destek veriyorsa o devletle mücadele edilmelidir. Türk Devleti'ne karşı terörü beslemenin bedelinin ağır olacağını tüm dünyaya göstermeliyiz. Kim yaramıza basıyorsa onun yarasına basmalı, kim yaramızı kaşıyorsa onun yarısını kaşımalıyız. Ucu nereye gidiyorsa, ine, mağaraya, saraya oraya gitmeliyiz. Türk Milleti'nin evlatlarının canı patlıcan değil. Diğer ülkelerde birinin canı yansa tüm dünya ayağı kalkıyor. Her gün kucağımıza gül demetleri gibi şehitler düşüyor. Dünyanın umarında değil."


Yazıcıoğlu, Ankara'da patlayan A 4 patlayıcı madde ile Adana'da yakalanan canlı bombanın üzerinden çıkan bombanın Barzani'nin yönetimindeki Kuzey Irak'tan Türkiye'ye getirildiğini hatırlatan gazetecinin sorusu üzerine, Genelkurmay Başkanımız üstelik ABD'de Barzani'nin PKK'yı desteklediğini açıkça söyledi. ABD'ye, 'Maşanız ve uşağınız olan Barzani aşireti bu örgütü besliyor” dedi. Ama Barzani'yi aşiret ağası değil de devlet başkanı veya siyasi bir partinin lideri gibi görenler var” yanıtını verdi.


Toplantı sonunda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Uran, Yazıcıoğlu'na dernek bayrağı hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious