Yazıcıoğlu, referandum için seçmenlerine seslendi

Yazıcıoğlu, referandum için seçmenlerine seslendi.11868
  • Giriş : 18.10.2007 / 11:21:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, referandum için yazılı bir açıklama yaparak seçmenlerine seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, 21 Ekim"de yapılacak referandum için yazılı bir açıklama yaparak seçmenlerine seslendi.

Yazıcıoğlu hafta sonu yapılacak referanduma ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Partisinin ilk kurulduğundan bu yana Cumhurbaşkanını halkın seçmesini savunduğunu belirten Yazıcıoğlu, bu yönde çok çeşitli girişimlerde bulunduklarını anlattı.

Referandumda Türk Milletinin önüne bir fırsat geldiğini ifade eden Yazıcıoğlu şöyle dedi:

“Milletimizin kendi Cumhurbaşkanını hür iradesiyle seçme hakkını elde etme imkanı doğmuş bulunuyor. Büyük Birlik Partisi olarak her zaman Büyük Türk Milletinin kendi hür iradesine bırakıldığı zaman hata yapmayacağına inandık. Ancak alelacele çalakalem hazırlanan ve içi doldurulmamış, tanımların ve kavramların belirtilmediği referandumda oylanacak olan bu Anayasa değişikliğinin güdük olacağına inanıyoruz.
Kamuoyunda, medyada, yüce Meclis"te ve bilim adamlarınca daha en başından beri bu referandum maddeleri tartışılmaya başlamıştır ki bu da bizim iddiamızda haklı olduğumuzu göstermektedir.

Hükümet de yaptığı hatasını fark etmiş olduğundan dolayı referandumun başlamasına rağmen referandum maddelerinde bazı değişiklikler yapmıştır. Yine de eksiklik ve yetersizliğine rağmen Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin yolunu açtığı için Referandumda evet oyu kullanacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious