Yazıcıoğlu ailelere seslendi: İzletmeyin!

Yazıcıoğlu ailelere seslendi: İzletmeyin!.12393
  • Giriş : 24.03.2009 / 03:30:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 00:22:09

Yazıcıoğlu: "Bizim için Kürt, Türk, Laz, Çerkez arasında hiçbir fark yok, hepsine eşit hizmet edeceğiz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazıcıoğlu, partisince Bayburt Saat Kule Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, BBP'nin tüm yurtta tam teşekküllü olarak seçimlere katıldığını belirterek, ''Bizim için Kürt, Türk, Laz, Çerkez arasında hiçbir fark yok. Hepsine eşit hizmet edeceğiz'' dedi.

Partilerin düzenlediği mitinglerde ülke için ne yapacaklarını anlattıklarını, bunu yaparken de tenkitte bulunduklarını ifade eden Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

''Siyasi partiler elbette tenkitte bulunacaktır. Muhalefetin görevi tenkittir. Aynı zamanda muhalefet tenkidinin yanında yapacaklarını ve çarelerini de anlatır. İktidar da seçim münasebeti ile millete hesap verir. Neyi vaat etmişti, ne kadarını yapabilmiştir, bunları anlatır. Vatandaşlar da bunları dinleyerek bir karara varır ve kendisi için faydalı olanı seçer. Siyaset böyle olursa ülke için faydalı ve tatlı, hem de millet için hayırlı olur. Ancak ne yazık ki siyaset bu şekilde gitmiyor.''

Kendileri hariç diğer partilerin mitinglerine otobüslerle çevre illerden insan taşındığını iddia eden Yazıcıoğlu, ''Mardin'de emniyetçiler bana dedi ki ta Ankara'dan, Gaziantep'ten otobüsler vardı. Televizyonlarda gördüğünüz o kalabalıklar işte bu şekilde toplanıyor. Ondan sonra o otobüslerin parasını siz ödüyorsunuz haberiniz var mı? Bu seçimde partilere kullanmaları için 300 trilyon para yardım edildi. 300 trilyonla Bayburt abat olur'' diye konuştu.

''Halkı bu meydandan o meydana topluyor, sonra atışmalar başlıyor'' diyen Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Aman Allah'ım sakın çocuklara izletmeyin. Çocuklarda yanlış ahlak oluşturur. Hakaretler arttıkça bu millet Muhsin'i daha çok alkışlıyor. Onlar tüylerini kabartıp horoz gibi saldırdıkça, millet daha çok alkışlıyor. Ben de buradan sesleniyorum, biz de buraya toplandık. İşte sesleniyorum, akşam yürekleri varsa o toplama kalabalıkları gösterdikleri gibi Bayburt'u da göstersinler. Hormonsuz Anadolu çocuğu olarak, temiz eller ödüllü, siyasette temiz lider olarak bu meydanlardan size elimi uzatıyor ve sizden güç birliği istiyorum.''

Türkiye'de iktidara gelen partilerin adının değiştiğini, hükümetlerin numarasının değiştiğini ama milletin kaderinde bir değişme olmadığını ileri süren Yazıcıoğlu, ''Külfet hep Anadolu çocuğunun sırtına, nimet onların elinde. Bir de köylümüz ve kırsalda yaşayanlar seçimde hatırlanıyor. Seçimde köylü milletin efendisi oluyor. Ama artık milletin efendisi de değil. Çünkü köyde de kimse kalmadı. Seçimde de efendilik artık gitti'' diye konuştu.

Yazıcıoğlu, konuşmasının ardından Bayburt Belediye Başkan adayı Hayrettin Haluk Akkoyunlu'yu vatandaşlara tanıtarak oy istedi.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, daha sonra partisinin Bayburt İl Başkanlığı'na giderek partililerle bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*