Yazıcıoğlu: AKP yeni parti hazırlığında değil

Yazıcıoğlu: AKP yeni parti hazırlığında değil.11387
  • Giriş : 17.06.2008 / 13:16:00

Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu, AK Parti'nin kapatılma davası ile ilgili olarak “Biz bu sürecin kapatma ile neticelenmeyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan ve önceki gün kalbinden rahatsızlanarak Aydın Devlet Hastanesi Kardiyoloji bölümünde tedavi altına alınan annesi Fatma Yazıcıoğlu'nu (89) ziyaret etti.

Ziyaretin ardından AA muhabirine açıklamada bulunan Yazıcıoğlu, annesinin önceki gün rahatsızlandığını, durumunun ağırlaşması üzerine Aydın Devlet Hastanesine kaldırıldığını belirterek, yapılan müdahaleler sonucu durumunun şu anda iyi olduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu, daha sonra Aydın Valiliğini ziyaret ederek, Valilik şeref defterini imzaladı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yazıcıoğlu, kapatma davası ile ilgili sürecin devam ettiğini ve savunmalarını verdiklerini söyledi.

Yazıcıoğlu, şöyle konuştu: “ Türkiye'nin bu belirsizliği daha fazla kaldırmaya tahammülü yok. Bir an önce bu sonuçlansın ve ondan sonra ülke yoluna devam etsin. Onun için biz elimizden geleni yapıyoruz. Süremizi kullanmadan ne gerekiyorsa, yasal prosedürü yerine getiriyoruz. Umuyorum ki Temmuz ayı sonları, Ağustos ayı başlarında bu iş biter. Ondan sonra Türkiye yoluna devam eder. Biz bu sürecin kapatma ile neticelenmeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü, o konuda ciddi bir tutarlı hiçbir şey yok. İddianamede ileri sürülen iddialara karşı verilen cevaplara baktığınız zaman bunu sizde görürsünüz.”

Yazıcıoğlu, AK Parti'nin kapatılmayacağını ifade ederek, “Yeni bir parti kurma çalışması söz konusu değil” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious