Yazıcıoğlu: Anadolu'yu iktidar yapacağız

Yazıcıoğlu: Anadolu'yu iktidar yapacağız.10686
  • Giriş : 02.02.2009 / 20:16:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Türkiye'yi değiştirmek, dönüştürmek üzere yola çıktık. Anadolu insanını iktidara taşımak istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'ın Altınyayla ilçesi Deliilyas beldesinde belediye başkan adayı tanıtım programına katılan Yazıcıoğlu, yaptığı konuşmada, partilerinin bu seçimlerde başarılı çıkacağına inandığını söyledi.

Gelen iktidarların, giden iktidarları arattığını, gelenlerin ise giden iktidarların yanlışlarıyla iktidar olduklarını savunan Yazıcıoğlu, her seçim döneminde gündemi meşgul edecek bir konunun bulunduğunu bildirdi.

Ülke gündeminin şimdi de Davos ile meşgul edilmeye başladığını savunan Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Davos ile yatıp, Davos ile kalkıyorlar. Artık böyle bir fırsat buldular. Milleti Davos ile uyutacaklar. Yani işçi, emekli, köylü, çiftçi ne olmuş, vatandaşın işi, aşı ne olmuş, hastası, şehit ailesi, gazisi ne durumda bunları soran yok. Buldular ya şimdi bir Davos, bütün seçimi Davos ile geçirecekler. Ama bu yağmaya fırsat vermeyeceğiz. Bunu da böyle bilsinler. Biz Türkiye'nin hem onurunu korumak, hem de işçisin,e köylüsüne, emeklisine, duluna ve yetimine adam gibi sahip çıkılmasını istiyoruz. Biz, Anadolu insanının, işçisinin yanındayız.''

Daha sonra Altınyayla ilçesine geçen Yazıcığlu, buradaki mitingde de belediye başkan adayı Yasin Demirkaynak'ı tanıttı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta gösterdiği tepkiyi olumlu gördüğünü, tepki gösterilmediği takdirde durumu protesto edeceklerini belirten Yazıcıoğlu, bu tepkinin devamı olarak, Konya'da İsrailli pilotların eğitimine de bir son verilmesi gerektiğini vurguladı.

Artık bu konunun bir kenara bırakılıp, ülkenin gerçek sorunlarıyla ilgilenilmesi gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Artık bırakın Davos'u. Davos'u iyi yaptınız, doğru yaptınız. Teşekkür ediyoruz ama yeter. Artık gelin de çiftçiyi, işçiyi bir sorun'' diye konuştu.

''Türkiye'yi değiştirmek, dönüştürmek üzere yola çıktık. Anadolu insanını iktidara taşımak istiyoruz. Benim iktidarım sizin iktidarınız olacak'' diyen Yazıcıoğlu, Kale beldesinde de belediye başkan adayı tanıtım programına katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*