Yazıcıoğlu: "Anladıkları dilden savaşalım"

  • Giriş : 14.11.2007 / 03:11:00
  • Güncelleme : 14.11.2007 / 00:35:29

BBP lideri Yazıcıoğlu, terörle mücadele konseptinin değişmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Terörle mücadele konseptinin derhal değiştirilmesi ve terör örgütünün anladığı dilden ve kararlı bir şekilde bu mücadelenin yürütülmesi şarttır'' dedi.

Yazıcıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Gabar Dağı'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri birlikleri ile terör örgütü PKK militanları arasında çıkan çatışmada 4 askerin şehit olması ve 2 askerin yaralanması olayını ''şiddet ve nefretle'' kınadığını bildirdi. Yazıcıoğlu, ''terör örgütüyle mücadelenin başkalarının rızasına bırakarak yapılmayacağının bir kere daha görüldüğünü'' ifade ederek, ''Terörle mücadele konseptinin derhal değiştirilmesi ve terör örgütünün anladığı dilden ve kararlı bir şekilde bu mücadelenin yürütülmesi şarttır'' görüşünü ifade etti.

Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Hain bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu, 1 üsteğmen ile 3 askerimiz şehit olmuş, 2 askerimiz de yaralanmıştır. Bir kere daha devletimizin ve milletimizin güvenliği ve bağımsızlığı uğruna şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, başta şehitlerimizin ailesi olmak üzere büyük Türk milletine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize minnet ve şükran duyguları içerisinde acil şifalar temenni ediyorum. Bölücü terör örgütü, yine hain ve kalleşçe tuzaklar kurarak saldırmaya devam ediyor. Terör örgütüyle mücadeleyi başkalarının gönlüne ve onların rızasına bırakarak yapamayacağımız bir kere daha görülmüştür. Terör örgütü dışarıdan himaye gördükçe, içeride taviz imkanı buldukça asla ihanetinden vazgeçmeyecektir. Bu sebeple terörle mücadele konseptinin derhal değiştirilmesi ve onların anladığı dilden ve kararlı bir şekilde bu mücadelenin yürütülmesi şarttır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious