Yazıcıoğlu: Azınlıklar orduyu yıpratıyor

Yazıcıoğlu: Azınlıklar orduyu yıpratıyor.10792
  • Giriş : 06.07.2008 / 18:33:00

BBP lideri Yazıcıoğlu, sokaklara dökülerek orduyu göreve çağıran azınlıkların orduyu yıprattığını belirterek, azınlıkların kahvehanelerde oturup okey masalarında iktidara müdahale için orduyu nasıl davet edeceklerini konuşur hale geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP'nin Konya İl Teşkilatı 2. Olağanüstü Kongresi için Konya'ya gelen Muhsin Yazıcıoğlu, kongrede emekli genarallere, Ergenekon örgütüne, ve bazı siyasi partiler hakkında konuştu. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu belirsizliğe 'ordu göreve' diye elinde pankartları alarak sokaklara çıkan azınlık grupların neden olduğunu söyleyen Muhsin Yazıcıoğlu, oligarşiyi davet eden bir avuç azınlığın sokaklara dökülerek orduyu yıprattığını belirtti.

Yazıcıoğlu, azınlıkların neredeyse kahvehanelerde oturup okey masalarında iktidara müdahale için orduyu nasıl davet edeceklerini konuşur hale geldiğini söyledi. Partisinin kongresinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Yazıcıoğlu, Deniz Baykal'ın, Ergenekon operasyonlarında yargının siyasallaştığını söylerken, parti kapatmada ise yargının bağımsız olması gerektiğini söyledi. İktidarın da muhalefetinde yargıyı siyasallaştırdığını söyleyen Muhsin Yazıcıoğlu, iktidarla muhalefet arasındaki çatışmadan ülkenin zarar gördüğünü belirtti.

Ergenekon terör örgütünün ucunun emekli generallere gittiğini söyleyen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "Emekli generaller de benim gibi bir insan, görevini tamamladıktan sonra görevi bitmiştir. Siyaset yapmak istiyorsa bir siyasi partiye girsin. Beğenmiyor ise kendisi bir parti kuracak öyle siyaset yapmalıdır. Emekli generaller hem siyasetçi gibi dolaşıyor hem de Ordu adına konuşuyor. Ondan sonra da kahvehanelerde siyaset dışı çağrılar görüşmeler yaparak orduyu siyasete bulaştıracaklardır. Bu tür faaliyetler orduyu zayıflatır ve yıpratır" diye konuştu.

Ergenekon soruşturması konusunda yargılama sürecine değinen Yazıcıoğlu, yargılamanın fazla uzatılmaması gerektiğini vurguladı. Muhsin Yazıcıoğlu, dağda koyunlarını güden bir çoban suç işlediğinde üzerine ne kadar gidiliyorsa elinde silahı olanın da üzerine o kadar gidilmesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious