Yazıcıoğlu: Başbakan özür dilesin

  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Abdullah Öcalan için "Sayın Öcalan" dediği iddia edilen Başbakan Erdoğan’ın şehit ailelerinden özür dilemesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yazıcıoğlu, Şehitler Haftası nedeniyle Ankara Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamit Köse ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Yazıcıoğlu, Başbakan Erdoğan’ın, 14 Ocak 2000’de konuk olduğu Avustralya’nın SBS radyosunda, Abdullah Öcalan’dan bahsederken iki kez “Sayın Öcalanö, şehitlerden bahsederken de “kelle" kelimesini kullandığı şeklindeki iddiaları soran gazetecilere “Terörist başı Apo’ya it oğlu it derken, benim dilim de sürçtü, ama milletimi rahatsız etmedi. Sadece birilerini rahatsız etti. Ben özür dilemedim, hatta tekrar ettim" diye konuştu. Yazıcıoğlu, “Ben terörist başı Apo’ya it oğlu it dedim. Bazı köşe yazarları beni bu haftanın kaybedenleri bölümüne yazdı. 100 kere de kaybetsem hiç önemli değil. Yeter ki değerlerim adına doğru sözü söyleyeyim. Yeter ki şehitlerimin ruhu incinmesin" dedi.
Başbakan Erdoğan’ın şehit ailelerinden özür dilemesi gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, “Dilemezse sözünün arkasında demektir. Milletten de bizden de cevabını alır. Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hassasiyetlerini hafife alamaz" dedi.
Ankara Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamit Köse de kendilerini ilk defa Yazıcıoğlu’nun ziyaret ettiğini ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnunuyeti dile getirdi. Köse, Şehitler Haftası nedeniyle, şehit aileleri adına para toplandığı şeklinde duyum aldıklarını belirterek, şehit ailelerini uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious