Yazıcıoğlu: Birileri misyon yüklemek istiyor

Yazıcıoğlu: Birileri misyon yüklemek istiyor.12872
  • Giriş : 09.07.2008 / 17:36:00

Yasin Hayal'in "Muhsin Yazıcıoğlu'na selam gönderiyorum. BBP iktidara gelene kadar bu kervan yürümeye devam edecek" sözleri üzerine BBP lideri Yazıcıoğlu, "Birileri BBP ve Muhsin Yazıcıoğluna bir misyon yüklemek istiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazeteci Hrant Dink suikastı sanıklarından Yasin Hayal, duruşma için adliyeye getirildiği nezarethanenin penceresinden, "Yaşasın Alperen Ocakları, yaşasın Büyük Birlik Partisi, iktidara yürüyoruz" şeklinde bağırdı.

Bunun üzerine BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin böylesi konjonktürel ortamda kendilerinin isminin anılmasının anlamlı belirterek, "Bu gayet net anlaşılıyor, birileri BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu'na bir misyon yüklemek istiyor, bizi bir yere yönlendirmek istiyor, süren bazı davaları etkilemek için yeni bazı odaklar oluşturmak istiyor" şeklinde konuştu.

BBP lideri Yazıcıoğlu, açıklamasında, şiddetin karşısında olduğunu, şiddet kullanarak elde edilecek başarının başarı olmadığına inandığını söyledi. Yazıcıoğlu, şu görüşleri dile getirdi:

"Şiddet, kavga ve çatışmayla elde edilecek bir başarı başarı değildir. Kimseye de faydası yoktur. Bunun için BBP şiddete karşı olan, şiddet kullanmadan kin ve nefretleri çoğaltmadan sevgiyi esas alarak, diyaloğu esas alarak toplumsal barışı, milli birliği, bütünlüğü esas alarak siyaset yapmak istemektedir.

Dingin, kendinden emin duran, demokratik duran, hukuktan yana olan hem bireyin hak ve özgürlüklerini koruyan hem de hukukun işlemesini seven bir partiyiz. "

"HİLMİ ÖZKÖK HUKUKA SAYGILI TAVIR SERGİLEDİ"

Ergenekon soruşturması hakkında düşünceleri ve Genelkurmay Eski Başkanı Hilmi Özkök'ün darbe günlüklerine ilişkin görüşleri sorulan BBP Genel Başkanı, "Hilmi Özkök bey görev yaptığı süre içerisinde demokrasiye bağlı, hukuka saygılı, TSK'nın siyaset dışında durmasına özen gösteren bir tavır içerisinde hareket etti. Ordu içerisine intikal etmiş olan bir suç varsa bu suçların da mahkemeye sevk edilmesi yönünde irade ortaya koyabildi. Dolayısıyla demokratik ve hukuk düzenine saygılı bir devlet adamı profili çizmiş olan Özkök'ün zannediyorum ki hukuka saygı gereği böyle konuşmuş olmalı" dedi.

"BAYKAL'IN AVUKATLIĞINA KİMSENİN İHTİYACI YOK"

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Ergenekon soruşturmasıyla ilgili "Başbakan savcısı ise ben avukatıyım" açıklamasını değerlendiren BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, "Ne Başbakan savcısı, ne de Deniz Baykal avukatı olmalıdır. Biri avukatlığa soyunmasın, biri savcılığa soyunmasın. Bu ülkede savcılar da avukatlar da var. Bu ülkenin hukuku var, bu ülkede hukuk işlemelidir. Baykal'ın avukatlığına herhalde kimsenin ihtiyacı yoktur, olmamalıdır. Kimse de savcılık konumuna gelmemeli. Hükümet olmak savcılık mahkemesinde oturmak değildir, yargı makamında oturmak değildir. Ana muhalefet partisi olmak da avukatlık yapmak anlamına gelmez" açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*