Yazıcıoğlu: "Bizim yerimiz Büyük Türkiye Projesi'dir"

Yazıcıoğlu:
  • Giriş : 03.05.2008 / 22:05:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, ''Bizim yerimiz ne AB, ne BOP'tur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bizim yerimiz Büyük Türkiye Projesi'dir. Türkiye kendi birlik projesini Anadolu'dan başlatacak ve mutlaka gerçekleştirecektir'' dedi.

BBP Ankara İl Başkanlığı'nca ANFA Altınpark Gül Tiyatrosu'nda düzenlenen ''Büyük Türk Birliği Şöleni''ne katılan Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sorunlarını demokrasi içinde çözmesi gerektiğini belirtti.

Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ile bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Önümüzde bizi bekleyen mücadele en büyük birliği sağlamaktır. O birlik, tüm Türk-İslam kültür ve medeniyeti merkezinde tüm Balkanlar, Kafkaslar Orta Doğu ve Türk dünyasının
birliğidir'' diye konuştu.

Türkiye'nin taklit etmeden, başkalaşmadan, değişmeden dünya ile beraber olması gerektiğini kaydeden Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizim yerimiz ne AB, ne BOP'tur. Bizim yerimiz Büyük Türkiye Projesi'dir. Türkiye kendi birlik projesini Anadolu'dan başlatacak ve mutlaka gerçekleştirecektir. Bunun için BBP kuşatıcı ve öncü rolü üstlenecek ve bu misyonu yerine getirecektir. Nerede Türklüğün meselesi var, nerede Türkiye'nin çıkarı var, nerede milli bakışla ulaşmamız
gereken bir sorun varsa biz orda olduk.''

İngiltere'ye yaptığı ziyarete de değinen Yazıcıoğlu, Lordlar Kamarası'nın tek Müslüman üyesi olan Lord Ahmet'in davetlisi olarak İngiltere Parlamentosu'na konuk olduğunu Lordlar Kamarası'nda bir konuşma yaptığını söyledi.

Yazıcıoğlu, ''Doğu'nun değerlerine Batı'nın, Batı'nın değerlerine de Doğu'nun küfretmediği bir dünyayı özlediklerini'' dile getirdiğini, İslam Peygamberi'ne hakaret içeren karikatürler yayınlanmasını, İslamın terörle özdeşleştirilmesini şiddetle kınadığını, PKK'nın Türkiye verdiği zararı Lordların dikkatine sunduğunu kaydetti.

Lordlar Kamarası'ndan da Türkiye'ye destek mesajları geldiğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Kıbrıs davamıza destek olacaklarını, Türkiye'nin Orta Doğu'da Kafkaslarda ve Balkanlar'daki misyonu üzerinde durdular'' diye konuştu.

-''LORD AHMET, TUĞLUK'U DA DAVET ETTİ'' İDDİASI...-

Yazıcıoğlu, bazı basın yayın organlarında ''Lord Ahmet'in DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk'u da davet ettiği'' yönünde haberler yer aldığını belirterek, ''Öyle olsa da önemli değil, ama kesinlikle bu bilgi doğru değil'' dedi.

Lord Ahmet'in gazetecilerin önünde PKK'ya karşı olduğunu, PKK'yı bir terör örgütü olarak gördüğünü ve Aysel Tuğluk'u tanımadığını ifade ettiğini anlatan Yazıcıoğlu, ''Lord Ahmet, Tuğluk ile bir lokantada karşılaştıklarını, Tuğluk elini uzatınca tokalaştıklarını, kim olduğunu tokalaştıktan sonra öğrendiğini söyledi'' bilgisini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious