Yazıcıoğlu: "Bu kaza, hepimizi milletçe derin üzüntüye boğdu"

Yazıcıoğlu:
  • Giriş : 28.01.2008 / 09:28:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Kütahya'daki tren kazasına ilişkin olarak, "Bu kaza, hepimizi milletçe derin üzüntüye boğdu." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İstanbul - Denizli seferini yapan Pamukkale Ekspresi'nin Kütahya'da raydan çıkarak 2 vagonun devrilmesi ile meydana gelen kaza nedeniyle bir mesaj yayınladı. BBP Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açılamaya göre, Yazıcıoğlu, kaza sonucu 9 kişinin hayatını kaybetmesi ve 30 kişinin yaralanmasından dolayı derin üzüntü duyduğunu belirtti.

Yazıcıoğlu'nun mesajı şöyle: "Bu elim kaza hepimizi milletçe derin üzüntüye boğdu. 1990 yılında da aynı noktada yine bir tren kazası meydana geldiği söyleniyor. Yıllardır tren yollarının gerekli bakım ve onarımı maalesef yapılmıyor. Tren işletmeciliği, güvenlik unsuru yüksek bir sistemdir. Yetişmiş personel sayısı, düzenli yol bakım ve onarımı, çeken çekilen araçların düzenli bakım ve onarımı ve teknolojik yatırım bu işletmenin temel unsurudur. Bu tür elim kazaların tekrar yaşanmaması için alınan tedbirler gözden geçirilmelidir. Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum"

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious