Yazıcıoğlu: Bu ne cüret, ne aymazlık

Yazıcıoğlu: Bu ne cüret, ne aymazlık.10785
  • Giriş : 20.10.2008 / 14:15:00

Yazıcıoğlu, Türk-İş Erzurum Temsilciliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Erzurum'un teröre geçit vermeyen, terörle mücadele konusunda ''kale'' olan bir şehir olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Ben bayrağa sarılı şehit tabutlarını taşırken, sen dağdaki eşkıyaya (gerilla) deyip af isteyeceksin, sonra da gelip TBMM'de koltuğa oturacak, dokunulmazlık zırhına bürüneceksin. Bu ne edepsizlik? Bu, milleti ve devleti hiçe saymaktır'' dedi.

Teröre karşı herkesin kenetlenmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcıoğlu, ''Teröre karşı aynı kararlılıkla, aynı heyecanla, aynı tepkileri vermek zorundayız'' diye konuştu.

Teröristlere cesaret verenlerin olduğunu da savunan Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Dağdaki eşkıyaya (gerilla) diyenler var. Onların siyaset hakkı elde etmesini, onlara af getirilmesini isteyenler var. Halbuki onların dağdan inip siyaset yapmasına gerek yok. O eşkıya sürüsüne, o hain alçaklara (gerilla) diyenler zaten onlar adına siyaset yapıyor. Onlara af isteyenler, onların (masum ve kardeşleri) olduğunu söyleyenler zaten onlar adına siyaset yapıyor. Bugün dağdakiler yıllarca orada nasıl duruyor. Ot yiyerek mi yaşıyor? Onlara silah götürenler, mayın taşıyanlar, para götürenler, alçakça eylemlerin, suikastların ardından oluşan duyarlılık üzerine meseleyi 'Kürt sorunu' gibi yansıtıp çözüm isteyenler, onlar adına ticaret yapanlar, uluslararası arenada onların sesini duyurmak için diplomatik münasebetler kuranlar, aslında onların lider kadrosunu oluşturuyor. Dağdakinin silahı bırakmasının yolu, ona giden imkanların önünü kesmekten geçiyor. Bu imkanları sunanları susturmaktan, bu imkanları sunanlara hadlerini bildirmekten geçiyor.''

-''BU NE CÜRET, BU NE AYMAZLIK, BU NE UMURSAMAZLIKTIR?''-

Terörü sona erdirmenin yolunun destekçileri durdurmaktan geçtiğini dile getiren Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''İstanbul'da her türlü imkana sahip olarak yaşıyorsun. Bu ülke nimetlerini külfet taşıyan Anadolu insanından daha fazla elde edebiliyorsun. Her türlü hakkın var. Temel insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi beylik sözlerle dağdaki eşkıyalara (gerilla) diyerek onlara hürriyet ve siyaset hakkı istiyorsun. İmralı'daki katil başının serbest bırakılmasını, onun siyaset yapmasını istiyorsun. Bu ne cüret, bu ne aymazlık, bu ne umursamazlıktır? Bir tarafta ben bayrağa sarılı şehit tabutlarını taşırken sen dağdaki eşkıyaya (gerilla) deyip af isteyeceksin, sonrada gelip TBMM'de koltuğa oturacak, dokunulmazlık zırhına bürüneceksin. Bu ne yağma? Bu ne edepsizlik? Bu milleti ve devleti hiçe saymaktır.''

Türk-İş Erzurum Temsilcisi Hakkı Kasil ise ''Erzurum olarak bugün de yarın da teröre karşı olan duruşumuzu koruyacağız'' dedi.

Yazıcıoğlu, daha sonra Erzurum Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*