Yazıcıoğlu: 'Bu turistik ziyaret değil'

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Papa 16. Benediktus'un ziyaretinin turistik olmadığını belirterek, Türkiye'ye yönelik yürütülen kampanyalara dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Papa 16. Benediktus'un ziyaretini ''turistik seyahat'' olarak görmediklerini belirterek, ''Bize bunu, yakın zamandaki gelişmeler, siyasi konjonktür ve İslam'a karşı yürütülen kampanyalar söylüyor'' dedi.

Yazıcıoğlu, Eğitim-Bir-Sen tarafından düzenlenen ''Çarşamba Sohbetleri''ne konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmasında, Papa 16. Benediktus'un Türkiye ziyaretine de değinen Yazıcıoğlu, ''Papa'nın ziyaretini turistik seyahat olarak görmüyoruz. Bize bunu, yakın zamandaki gelişmeler, siyasi konjonktür ve İslam'a karşı yürütülen kampanyalar söylüyor'' diye konuştu. Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Papa'nın haçlı komutanı edasıyla sarf ettiği sözlere bakıldığında, bunda iyi niyet olduğu söylenebilir mi? Batılı devletler, Büyük Orta Doğu Projesi çerçevesinde dünyayı kendi eksenleri etrafında döndürmeye çalışıyorlar.

Türkiye, Büyük Orta Doğu Projesi ile AB arasında ikili kıskaçta kalmış durumda. Bakarsanız Türkiye bu iki projenin tarama alanı içinde kalıyor.'' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yabancı devlet başkanlarıyla yaptığı konuşmalarda kripto tutturmadığını, bunun büyük bir yanlışlık olduğunu da ileri süren Yazıcıoğlu, ''Bir yemekte ya da ayaküstü yapılan konuşmaların sonradan Türkiye'nin lehine sonuçlar doğurmadığını'' savundu.

Yazıcıoğlu, ''Diplomasinin bir dili vardır. Bu dil, son zamanlarda değiştirildi. Eğer, görüşmelerde kripto tutturmazsanız, söz uçar gider. Ne kalır? Yazı... Bu önemli bir yanlışlık'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious