Yazıcıoğlu: CHP ilk kez normalleşiyor

Yazıcıoğlu: CHP ilk kez normalleşiyor.10686
  • Giriş : 27.11.2008 / 17:38:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bazı türbanlı kadınların CHP'ye katılımına ilişkin ''Bana göre CHP ilk defa normalleşiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, Kültür Turizm ve Sanat Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Galip Yıldırım ve beraberindeki sendika çalışanlarını parti genel merkezinde kabul etti.

Muhsin Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, özellikle memur emeklilerinin pahalılık altında ezildiğini, bu nedenle emekli olmadan önce bir terfi almanın hayat meselesi haline geldiğini belirtti. Yazıcıoğlu, bu durumun ''memurları siyasal iktidarın emrine soktuğunu'' söyledi. ''Terörist başı Öcalan'ın psikolojisinin düzeltilmesi için İmralı'daki cezaevinin yanına ek binalar yapılmaya çalışıldığını'' öne süren Yazıcıoğlu, ''Kimse gazinin, ailesinin psikolojisi ile şehitlerin yakınlarının psikolojisine bakmıyor.

Yıllardır Türkiye'yi kan gölüne döndürmüş bir eşkıya ile mücadele eden bir milletin psikolojisine hiç aldırış etmiyorlar. Yakında (niye evinde değil) diye kampanyalar başlayacak'' diye konuştu.

-''SİYASİ İSTİSMAR''-

Son dönemde türbanlı ve çarşaflı kadınların CHP'ye katılımına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yazıcıoğlu, bazı kesimlerin CHP'nin tutumunu ''anormal'' bulduğunu ve sebebini sorduğunu belirterek, ''Halbuki bana göre CHP ilk defa normalleşiyor. Türkiye'de başı açıklar olduğu kadar başı örtülüler de var. Bu ülkede farklı etnik kökenden gelen farklı mezheplere sahip insanlar var. Burada her rengin, tonun varlığını kabul etmek, asgari insani bir davranış ve demokratik bir bakış olur'' dedi.

CHP'nin uzun yıllar olayı böyle görmediğini iddia eden Yazıcıoğlu, şunları kaydetti: ''Bakmadığını görmediği için şimdi normal bakışı anormal hale geliyor. Her tepkinin bir sebebi var. İşin samimiyetine baktığınız zaman bunu ölçecek bir ölçü yok elimizde ama bu bal gibi siyasi istismardır. Bu ülke her alanda yapılan siyasi istismarların sonucunda bu hale geldi. Başı örtülü olmak, geleneksel değerlerimize göre yaşamak suç da değil. Bu insanlar da her yerde var olmalıdır. Bence CHP'de de olsunlar, üniversitede de olsunlar, kamusal alanda da olsunlar. Çünkü bunlar bizim ülkemizin insanı. Bunlar uzaydan mı geldi? Bunlar suçlu mu? Bunlara acıyarak bakışı da yadırgıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*