Yazıcıoğlu: CHP'nin açılımını yorumladı

Yazıcıoğlu: CHP'nin açılımını yorumladı.12393
  • Giriş : 07.02.2009 / 22:15:00
  • Güncelleme : 07.02.2009 / 22:36:35

Yazıcıoğlu, ''CHP'nin kuran kursu açılımını olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Muhsin Yazıcıoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin Tuzlugöl Mahallesi'ndeki seçim bürosunun açılışını yaptı.

Burada partililerle halay çeken Yazıcıoğlu, daha sonra Sivas belediye başkan adayı Doğan Ürgüp'ü mahalle sakinlerine tanıttı.

Yazıcıoğlu, belediye başkanlığı seçimlerini kazanarak, Sivas'ı turizm, yatırım, maden ve üretim kenti haline getirerek kenti dünyaya açmak istediklerini söyledi.

Kırsal kesimin AK Parti'yi iktidara getirdiğini ifade eden Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

'Ezilen, altta kalan, yıllarca mağdur olan, itilmiş olan insanlar bir fırsat olarak gördü ve AK Parti'yi iktidara taşıdı. Ama bu iktidar dönemindeki kadar bizim köylümüz hiçbir dönemde mağdur olmadı, dışlanmadı. Tabii ki milli şeflik dönemini dışarda bırakarak söylüyorum. Diğer dönemlerin hiçbirisinde bu dönem kadar ezilmedi. Gerçekten yok saydılar, umursamıyorlar, önem vermiyorlar.''

Yazıcıoğlu, seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra, partiye katılan 95 kişiye rozet taktı.

Muhsin Yazıcıoğlu, katılımların 15'inin AK Parti, 10'unun MHP, geri kalanın diğer partilerden olduğunu söyledi.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Yazıcıoğlu, CHP'nin kuran kursu açılımını nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine, bunu olumlu bir gelişme olarak gördüğünü belirtti.

Yazıcıoğlu, ''Milletin değerlerinin devlete zarar vermediğini ve milletin çocuklarının manevi değerlerini öğrenmesi ve kazanmasının laikliği ve cumhuriyeti ortadan kaldırmayacağını anlamışlar. Bunu kavrayarak eğer kuran kurslarının açılmasını ve çocukların kuran eğitimini önemsiyorlarsa bundan sadece memnuniyet duyarım'' dedi.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, 8 yıllık kesinsiz eğitimin 12 yaşına kadar çocukların kuran kursuna gitmesine engel olduğunu belirterek, CHP'nin bu durumun ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmasını beklediğini söyledi.

''Bu davranışı samimi buluyor musunuz?'' sorusunu ise Yazıcıoğlu, ''İnsanların zahiren söylediklerine bakıyorum. İmanometre yok elimizde. Kimsenin döşüne koyup imanını ölçecek değiliz. İnşallah seçimlik, mevsimlik değildir. Sonuna kadar gitmesinden yanayım. Bir çarşaf açılımı gibi olmamasını temenni ediyorum'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*