Yazıcıoğlu: Cumhur'u halk seçmeli

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde düzenlenen konferansa katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin inanç değerlerini dikkate almayan, ülkenin gerçekleriyle bağdaşmayan kopya edilmiş, dayatılmış yasalarla, Türkiye'nin başka bir yere mahkum edildiğini savundu.

Birtakım ziyaretlerde bulunmak amacıyla Konya'ya gelen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde düzenlenen konferansa katıldı. 'Türkiye'deki Son Siyasi Gelişmeler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri' konulu konferansta konuşan Yazıcıoğlu, Türkiye'nin teröre, kapkaça, hırsızlığa, konunsuzluğa teslim edildiğini söyledi. Türkiye'nin bir suç ülkesi haline geldiğini savunan Yazıcıoğlu, ''Savcıların kolluk kuvvetiyle irtibatı koparılmıştır. Polisler, sokaktaki olaylara müdehale edip etmemek konusunda tereddüt eder hale gelmiştir.'' ifadelerini kullandı. AB'nin, Türkiye'nin sosyal dokusunu bozacağını ifade eden Yazıcıoğlu, ''Zinayı serbest hale getirirken başörtüsü yasağına ses çıkartmayacaksa, öbür yandan gayların haklarını, hukuklarını korumak için paralar harcayacak ama imam hatiplinin uğradığı zulmü hiç görmeyecekse, batsın Avrupa Birliği, batsın böyle birlik.'' diye konuştu. Tek kutuplu hale gelen küresel dünyanın, batı düşüncesinin tüm değerlerini insanlığa giydirme anlayışıyla hareket ettiğini belirten Yazıcıoğlu, bu dünyada insan hakları denince karabatakların, kelaynakların haklarının akla geldiğini, Müslümanın hakkının akla gelmediğini söyledi.

Türkiye'nin, kan, kin ve nefret üzerine inşa edilen Büyük Ortadoğu Projesi ve Türkiye'yi azınlıklar ülkesi haline getiren AB Projesi arasında sıkıştırıldığını, kuşatıldığını söyleyen Yazıcıoğlu, Türkiye'yi bu dar alandan kurtarmak gerektiğini belirtti. Türkiye'yi kurtarmak için milletin değerlerine dayanan, milletin iradesiyle işbaşına gelmiş bir iktidara ihtiyacın olduğunu aktaran Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda, ''Ben kimin seçileceği konusunda durmak yerine, bu sistemin üzerinde durmaktan yanayım. Bu sistem kesinlikle deştirilmelidir. Cumhurbaşkanı, halk tarafından seçilmelidir'' dedi. Cumhurbaşkanı seçimlerinde herkesin işini demokrasi zemininde yapması gerektiğini vurgulayan Yazıcıoğlu, dar geçitleri istismar ederek anti demokratik yöntemlere başvurulmasını, kışkırtmalar yapılmasını tasvip etmediklerini belirtti.

AB'nin, Türkiye'nin tarıma destek vermesini ve nükleer enerjinin kurulmasını istemediğini aktaran Yazacıoğlu, ''Eğer, Türkiye olarak tarımsal alanda başarılı olursak, kriz anlarında kimseye muhtaç olmayacağız. Nükleer enerjide başarılı olursak enerjide bağımsızlığımızı kazanacağız. AB, bunların başarılı olmasını istememektedir. Türkiye, bu anlayışı değiştirmek zorundadır.'' şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'na, seramikten yapılmış özel bir vazo hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious