Yazıcıoğlu: "Dağlıca baskını ikinci çuval hadisesidir!"

  • Giriş : 25.11.2007 / 18:42:00
  • Güncelleme : 25.11.2007 / 20:04:41

BBP lideri, Dağlıca baskınının, Türkiye'nin başına geçirilmiş ‘İkinci çuval' hadisesi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 12 askerin şehit edildiği 21 Ekim'deki Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ndeki Dağlıca baskınının, Türkiye'nin başına geçirilmiş ‘İkinci çuval' hadisesi olduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu, partisinin Sakarya İl Kongresi'ne katılmak üzere geldiği Adapazarı'nda yaptığı basın toplantısında “Türkiye’nin istihbarat konusunda İsrail'e muhtaç edilmesini de anlamış değilim” dedi.

Yazıcıoğlu, parti binasındaki basın toplantısında sınır ötesi operasyon olasılığına değindi. Terör örgütü PKK'yı bir araç, maşa, ihtiyaç duyulduğunda yangın çıkarmak için kullanılan bir paçavra olarak nitelendiren Yazıcıoğlu şöyle devam etti.

“Uluslararası diktatörlerin arkasındaki en büyük güç İsrail'dir. İsrail ve ABD'nin oluşturduğu bir konsorsiyumdur. Ortadoğu projesinin sahipleri, bölgede yeni bir harita oluşturmak ve petrol kuyularına sahip olmak için acımasızca terörü örgütlüyor, teşvik ediyor. Terörü kullanarak diğer ülkeleri stabilize etmeye çalışıyorlar. Türkiye son zamanlarda daha da açık bir şekilde terörün hedefi haline geldi.

Toprağımızı ihlal ederek, askeri birliklerimizi basıyorlar. Askerlerimizi rehin alıp, sonra iade ediyorlar. Türkiye bu hale gelmemeli, getirilmemeliydi. Bunun sorumluluğunu iktidarda bulunanlar taşıyor. Vebali onların. Maalesef Dağlıca baskını, Türkiye'nin başına geçirilmiş ikinci çuvaldır. Dağlıca baskınında rehin alınan askerlerimizin teslim edilişi, topuklarımıza ve diz kapağımıza sıkılmış bir kurşundur. Bunu PKK'nın yapabilme şansı yoktur.

PKK'nın arkasında güçlü birileri vardır ve onlar yapmışlardır. Bu güçler rahatlıkla bölgeyle oynayabiliyor. Daha ziyade mezhep çatışması ve etnik kavga, bunlar üzerinde oluşturulan kin ve nefrettir. ‘Böl ve yönet' anlayışıdır. Bu süper güçlerin uyguladığı bir taktiktir. Bu taktiğin bir parçası olarak Türkiye maalesef kullanılıyor.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious