Yazıcıoğlu: "Derhal sınır ötesi operasyon başlatılmalı"

  • Giriş : 02.06.2007 / 17:07:00
  • Güncelleme : 02.06.2007 / 17:29:32

Muhsin Yazıcıoğlu, ABD'nin iki uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiğine işaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yazıcıoğlu; "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, terörle mücadele için derhal sınır ötesi harekat başlatması gerekir" dedi.
Yazıcıoğlu, eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile birlikte Haymana'ya bağlı Oyaca beldesinde parti teşkilatının açılışını yaptı. İktidarın, ordunun istediği siyasi iradeyi gösteremediğini öne süren Yazıcıoğlu, "Ben öyle bir iktidar ve devlet anlayışı istiyorum ki yaramıza tuz basanın yarasına tuz bassın. Benim yurdumu birisi mayınlarla döşüyorsa o mayını döşeyen aşiretse aşiretini dağıtsın, devletse devletini başına yıksın. Bugünkü iktidarın böyle bir iradesi yoktur." dedi.

İktidar partisinin verdiği tavizlerle Türkiye'nin caydırıcılığını kaybettiğini öne süren Yazıcıoğlu, Türkiye'nin mayın tarlasına döndüğünü savundu. Mumcu, her gün şehit cenazesi kaldırıldığına işaret ederek, "Her gün analarımız çocuklarımız ağlıyor ama ortada bir irade yok. Millete dayanacak milletin iradesini koruyacak, tam bağımsızlığımızın arkasında kale gibi duracak bir iktidara ihtiyaç var. Onu da ancak Büyük Birlik sağlar." şeklinde konuştu.

Aşiret reisinin Türkiye'yi tehdit eder hale geldiğini belirten Yazıcıoğlu, "Ya adam gibi Türk Devleti'nin varlığına, birliğine, milli değerlerimize sahip çıkacaklar ya da biz vatanın müdafaası için ne gerekiyorsa yapacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmasında AKP'ye yüklenen Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı bile seçemediklerini, üstüne üstlük Cumhurbaşkanı seçiminin ranta çevrilmek istendiğini söyledi. İktidar partisinin sürekli demokrasi mağduru olduğunu dile getirdiğine işaret eden Yazıcıoğlu, 4,5 yıldır demokrasi adına bir adım dahi atmadıklarını kaydetti.

BBP Lideri Yazıcıoğlu, Anadolu'yu gezdiğinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirterek, vatandaşın kendisine BBP'nin mutlaka mecliste olması gerektiğini söylediğini anlattı. BBP'nin hem devletin egemenliği hem milletimizin inanç ve değerleri ile özgür yaşamasını savunduklarını kaydeden Yazıcıoğlu, önümüzdeki seçimde BBP'nin mecliste olması için gereken her türlü çalışmayı yapacaklarını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious