Yazıcıoğlu: DTP kongresi bir kışkırtma

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Ahmet Türk'ün DTP kongresindeki konuşmaları, bir bölücülük provası olmuştur." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, kızı Firuze ile birlikte Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde doktorasını yapan kuzeni Sanem Gökçebağ'ın doktora sınavını bitirme keman dinletisine katılmak için fakülteye geldi. Fakat geç kaldığı için dinletiye katılamayan Yazıcıoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, DTP kongresindeki yaşanan olayları sorması üzerine Yazıcıoğlu, kongrenin ''Tam anlamıyla bir bölücülük provası'' olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, "Kongrede terör övülmüş, terörist başı bir noktada kendi genel başkanları gibi anılmış, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk dikkate alınmamış, İstiklal Marşı okunmamıştır. Burada açıkça bir meydan okuma olmuştur." dedi.

Amerika Dışişleri Bakanı Condolezza Rice'ın 'Kürdistan' söylemine de sert tepki gösteren Yazıcıoğlu, "Önce tamponladılar sonra yumuşak yumuşak geldiler. Şimdi, alışırsınız diyerek orada küçük bir İsrail devleti kuruyorlar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious