Yazıcıoğlu: "DTP'ye asla oy vermeyin!"

Yazıcıoğlu:
  • Giriş : 12.02.2009 / 22:04:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "DTP hariç her partiye oy verebilir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Partililerimiz, aday göstermediğimiz yerlerde DTP hariç istedikleri partiye oy verebilir'' dedi.

Yazıcıoğlu, Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlediği toplantıda, İskenderun ilçe merkezinde aday göstermediklerini, ancak 3 beldede seçime katılacaklarını söyledi.

''BBP'nin, millete karşı döneklik yapmamış, eli temiz, yüreği temiz, mazisi temiz, kimseye verilecek hesabı olmayan, başı dik, alnı açık yürekli insanların partisi olduğunu'' belirten Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Partililerimiz, aday göstermediğimiz yerlerde DTP hariç istedikleri partiye oy verebilir. Yüzde yüz karşısında olduğumuz tek parti DTP'dir. Kocası dağda, kendisi Mecliste, Türkiye'yi mayın tarlasına çevirmek isteyen, insanlar arasında ayrım yapan PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan bu partinin dışındaki tüm partilere eşit uzaklıktayız. Çünkü, onlar bu ülkenin demokratik kuruluşlarıdır. Biz, onlara uzak ya da yakın olduğumuz için bazı yerlerde aday göstermiyor değiliz. Sadece, ekonomik sorunlardan dolayı gösteremiyoruz, ama il genel meclisi için her yerde adayımız var.''

Yazıcıoğlu, Denizciler beldesinde Metin Yeşilkaya, Sarıseki beldesinde İbrahim Gündüz, Bekbele beldesinde Halil Boşçu'yu belediye başkan adayı, Halil Akkaya'yı da il genel meclisi adayı olarak gösterdiklerini açıkladı.

ÇETECİLİĞE, CUNTACILIĞA, DARBECİLİĞE KARŞIYIZ

Basın mensuplarının Ergenekon davasıyla ilgili sorusu üzerine ''Devam eden bir davayla ilgili yorum yapamam'' diyen Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Biz, çeteciliğe, cuntacılığa, darbeciliğe karşıyız. Hukuk işlemelidir. Kimsenin kişilik hakları zedelenmeden, soruşturma tüm yönleriyle tamamlanmalıdır. Mahkemelerin gecikmeden adaleti sağlamasından yanayız. Geciken adalet iyi değildir. Hiçbir şeyin üstü örtülmemeli, hiç bir şey ıskalanmamalı, bu dava, magazinleştirilmemeli, siyasete alet edilmemeli ve intikam aracı olarak kullanılmamalıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*