Yazıcıoğlu: "Erdoğan'ı tebrik eder kutlarım"

Yazıcıoğlu:
  • Giriş : 31.01.2009 / 20:14:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tavrını tebrik ettiğini ve desteklediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tavrını tebrik ettiğini ve desteklediğini belirtti.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Konya'ya gelerek ilk önce Yunak, Akşehir, Ilgın ve Kadınhanı ilçelerinde partililerle görüştü. Yazıcıoğlu, daha sonra Konya'ya gelerek Mavi Düğün Salonu'nda düzenlenen toplantıyla partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Toplantı sırasında Yazıcıoğlu, bir bebeği de kucağına alarak sevdi. BBP Konya İl Başkanı Hüseyin Arı, Meram'da Ömer Büyükçeşmeci, Karatay'da Musa Sönmez, Selçuklu'da Veysal Karakaş, Beyşehir'de Kemal Kiriş, Bozkır'da Mehmet Akgül, Kadınhanı'nda Ramazan Söğüt, Yunak'ta Abdullah Çamlıca'yı aday gösterdiklerini söyledi.

Konya adaylarını tanıttıklarını belirten BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, "Büyük Birlik Partisi büyük zorluklar içinde kurulmuş, doğru bildiklerini söyleyen ve siyaset yoluyla halkına hizmet etmeye çalışmaktadır. Biz Alevi, Sünni veya aşireti mezhebi ne olursa olsun ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan herkesi Büyük Birlik yapmak için yola çıktık. Hedefimiz ülkemizi kalkındırmak ve büyütmektir. Birçok siyasi parti geldi geçti hepsi denendi. seçim dönemi hepsi 'benim vatandaşım, köylüm, canım ciğerim' dedi, seçim bitti iktidar oldular sırtlarını millete döndüler. Bu hiç değişmedi. Biz öyle bir parti değiliz, biz denenmemiş güvenilir, halkın da yanında olan bir partiyiz. BBP herhangi bir parti karşıtı değil, PKK'ya destek olan DTP'ye karşıdır. Kocası dağda kendi mecliste olan siyaset anlayışına karşıdır. Onun dışındaki partilerle siyasi mücadelemiz vardır, herkesin savunduğu şeyler vardır" dedi.

"BAŞBAKANI DESTEKLİYORUM"

Konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın Davosta'ki tepkisiyle ilgili de yorumunu anlatan Yazıcıoğlu, "Başbakan'ın Davos'taki tavrını takdir ettim ve destekliyorum. Ben orada olsam aynısını yapardım, sadece Davos'ta değil, İsrail'in Filistin'e saldırdığında da yapardım. Orada Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oturuyordu ve İsrail Devlet Başkanına birinci sınıf, diğerlerine ikinci sınıf muamelesi yapıldı. Başbakan gerekeni yaptı, bu dik duruşu devam etmelidir. Aynı zamanda İsrail çocuk, kadın ve sivil demeden bomba yağdırdı. Bu yüzden ben olsam hemen İsrail ile diplomatik ilişkileri de askıya alırım" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*