Yazıcıoğlu için Hatay'da hatim okundu

Yazıcıoğlu için Hatay'da hatim okundu.22469
  • Giriş : 08.04.2009 / 22:34:00
  • Güncelleme : 08.04.2009 / 22:42:18

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu için Hatay'da hatim merasimi düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Hatay İl Başkanlığı tarafından düzenlenen mevlit ve hatim programı Anadolu'daki ilk Müslüman camisi olarak bilinen Habib-i Neccar Camii'nde gerçekleşti.

Yatsı namazına mütakip okutulan hatmi şerifin sonunda proğrama katılanlar ellerini açarak Yazıcıoğlu için hep birlikte dua etti. Okutulan hatime çok sayıda vatandaş iştirak etti.
Okunan Kur'an tilaveti, salatı selamlar, ilahi ve Mevlit-i Şerif'in ardından merhum Muhsin Yazıcıoğlu duayı Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu yaptırdı. Hatim şerif okunmasının ardından cemaate lokum ikramınıda bulunuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin ve MHP Hatay merkez ilçe Başkanı Fedai Yücedal'ın yanı sıra Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü savaş'ın da katıldığı hatim merasiminde çok sayıda vatandaşlar da hazır bulundu.

Hatay Müftüsü Sinanoğlu, merhum Yazıcıoğlu için dua öncesi yaptığı konuşmada, "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz öyle haşrolursunuz. Bugün hak yolda yaşayan bir kardeşimizin hatim merasiminde bulunmaktayız. Kısa bir müddet önce çok elim bir kazada hem sevenlerini hem de top yekün milletimizin tamamını üzmüş içini ateş düşürmüş arkasından büyük gözyaşları dökülmüş ve hakikaten rahmetle uğurlanmıştır. Her canlı yaşar kimisi şerefle yaşar imanla yaşar Kur'anla yaşar kimisi de şerefin dışında kuranın dışında imanın dışında yaşar. Birisini rahmetle yad edersiniz birisini de lanetle yad edersiniz. Bu kardeşimiz rahmetle yad edilecek kadar kişilikli şahsiyetli milli ve manevi değerini beraberinde toplayan bir ayağı topal olmayan kafası ve kalbi bir bütün olan yiğit bir memleket evladıydı. Buna şahidiz. Ama ecel geldikten sonra kim ne yapabilir. Yapacağımız tek şey ölümlerden ibret almak" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*