Yazıcıoğlu: 'İktidarımızda iş gelecek, aş gelecek'

Yazıcıoğlu: 'İktidarımızda iş gelecek, aş gelecek' .10792
  • Giriş : 23.03.2008 / 22:08:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Biz güçlülerin değil ezilenlerin yanında olacağız. İktidarımızda iş gelecek, aş gelecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazıcıoğlu, Kırklareli'nde bir otelde partisince düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, BBP'lilerin, Kurtuluş Savaşı'nda özgürlük mücadelesi verenlerin ruh halinde olduğunu söyledi.

Çok çalkantılı yılların atlatıldığını, zorlu dönemeçlerden geçildiğini belirten Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:
''Çok çalkantılı yıllardan bugünlere geldik. Zorlu mücadelelerin bedeli ağırdır. Hiç kimsenin koltuğunun altına sığınmadık, haklıya haklı, yanlışa yanlış dedik. Kurtuluş Savaşı'nda özgürlük için mücadele eden atalarımızla aynı ruh halini taşıyoruz. Biz onların yolunda gidiyoruz, onların işi kolay değildi, bizim de değil. Ama biz zorlukları kolay hale getireceğiz.''

Masumların ezildiği yerde hoşgörünün olamayacağını ifade eden Yazıcıoğlu, ''Kürt, Türkmen, Laz hepimiz Türkiyeli olduğumuzu bilerek yaşamayı öğreneceğiz. Biz soygunda, vurgunda yer almayız. Biz güçlülerin değil ezilenlerin yanında olacağız. İktidarımızda iş gelecek, aş gelecek'' diye konuştu.

BBP Kırklareli İl Başkanı Kemal Şar da Türkiye'nin geleceğinin BBP ile değişeceğini savundu.

Daha sonra merkeze bağlı Dereköy köyündeki restoranda yemek yiyen Yazıcıoğlu ve beraberindekiler, Dereköy Muhtarı Yaşar Baki Yarar'ın daveti üzerine, köydeki kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious