Yazıcıoğlu ismi Yenibosna'da yaşayacak

Yazıcıoğlu ismi Yenibosna'da yaşayacak.9801
  • Giriş : 13.04.2009 / 15:50:00

Bahçelievler Belediye Meclisi, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini, yapımı tamamlanmak üzere olan yeni spor kompleksine vererek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bahçelievler Belediye Meclisi, 5. dönem 3.oturum toplantısında, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini, yapımı tamamlanmak üzere olan yeni spor kompleksine vererek, ilk icraatını gerçekleştirdi.
Meclis toplantısında oy çokluğu ile alınan kararla Yenibosna Radar Mevkiinde yapımı tamamlanma aşamasındaki dev spor kompleksine geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı ve Sivas Bağımsız Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu'nun adının verilmesi kararlaştırıldı.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu yaptığı açıklamada, "Meclisimizin verdiği bu anlamlı ve değerli karar, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun, ülkemizin her köşesinde sevilip, sayıldığının da en güzel örneklerinden birisidir. Bu tarihi kararla, Sivas ilimizin yetiştirdiği ve ülkemizin siyasal ve sosyal tarihine vatanseverliği, bağlılığı, saygı ve sevgisiyle hizmet etmiş, Merhum Milletvekilimiz, artık İstanbul'umuzda da halkımızın sımsıcak bağrında sonsuza kadar yaşayacaktır" dedi.

-MUHSİN YAZICIOĞLU SPOR KOMPLEKSİ-

Bahçelievler Yenibosna Merkez Mahallesi, Ziya Taşkent Sokak üzerinde toplam 14 bin 550 metrekare kullanım alanlı olup yapımı tamamlandı. Binanın 2.bodrum katı 92 araçlık kapalı otoparka sahip. Binada 615 kişi tribün kapasiteli çok amaçlı spor salonu (basketbol, voleybol vb.), 380 kişi seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu (12.50mx25.00m), bowling salonu, buz pateni, bilardo oyun alanı, idari bölüm, toplantı odaları, eğitmen ve doktor odası, soyunma giyinme odaları, büfe ve kafeterya gibi bölümlerden oluşmakta.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*