Yazıcıoğlu kazasında silahlar çekilmiş!

Yazıcıoğlu kazasında silahlar çekilmiş!.17543
  • Giriş : 29.06.2009 / 09:22:00

Yazıcıoğlu'nu kurtarma çalışmalarındaki şok olay: BBP’liler Bakan Atalay’ın arabasına çıkıp silah çekti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin hayatını kaybettiği 25 Mart 2009'da meydana gelen helikopter kazasını araştıran TBMM Araştırma Komisyonu'nun resmi tutanaklarında, arama kurtarma çalışmaları sırasında bazı partililerin İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın aracının üzerine çıkarak silah çektikleri ifadesi yer aldı.

Komisyonun, AKUT Başkanı Nasuh Mahruki ile Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Ercüment Güler'i dinlediği toplantının resmi tutanaklarında ilginç ayrıntılar yer aldı.

'Curcunaya döndü'

Pilotun o havada uçmaması gerektiğini belirten Mahruki, "Helikopterin yolcu sayısı, yani yükü yine uçuş limitlerinde veya uçuş limitlerinin biraz üzerinde" dedi.

Mahruki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Atalay'ın bölgeyi ziyaretlerinin de arama kurtarma çalışmalarını aksattığını öne sürdü.

BOTAŞ'a kış şartlarında arama kurtarma hizmeti veren ekibin başkanı Güler de komisyona, bakan ziyaretleri sırasında peşinden gelenlerin yarattığı kalabalığın çalışmaları olumsuz etkilediğini savundu. Güler, "Sayın bakanımız geldiğinde peşinde kendisini gelmek zorunda hisseden o kadar çok devlet erkânımız var ki ve o kadar çok onların yardımcıları ve şefleri var ki, ortalık tamamen curcunaya döndü" dedi. Güler, yaşanan olumsuzlukları anlatırken şöyle devam etti:

"Birçok partili vardı. İkinci günden itibaren taşkınlıklar başladı. Sayın Vali'nin arabasının bayrak direğini kırdılar, Sayın Bakan'ın aracının üzerine çıktılar, silah çektiler. 'Ben zarar görmeden nasıl kurtulabilirime' bakmaya başladılar arama kurtarmacılar. Çünkü AKUT çok şahit olmuştur. Hayat kurtarmaya gidersiniz dayak yersiniz bu ülkede."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*