Yazıcıoğlu: Millet Bahçeli'ye fırsat verdi

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, milletin Devlet Bahçeli'ye bir fırsat verdiğini; ancak bu fırsatı kendisinin değerlendiremediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Halkın 1999 seçimlerinde partilerine vereceği oyu MHP'ye, 2002'de de AK Parti'ye verdiğini belirten Yazıcıoğlu, her ikisinin de birşey yapamadığını ileri sürdü. MHP'nin terör örgütü PKK'nın elebaşısı Öcalan'ı asma vaadiyle oyları aldığını ifade eden Yazıcıoğlu, AK Parti'nin de tek başına iktidar olup herşeyi düzelteceği vaadiyle oyları aldığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "kafatasçı" söylemini eleştiren Yazıcıoğlu, "Biz kimsenin kafasının ölçüsüne bakmayız. Kafasının içine bakarız, beynine bakarız. Başbakan iktidara gelirken 'ayına, yıldızına kurban olayım' diyerek geldi. Başbakan bundan sonra hiç olmazsa yoluna sahip çıksın." dedi.

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesi olayına da değinen Muhsin Yazıcıoğlu, cinayeti kınadığını ve cinayetin Türkiye'nin dışarıdaki imajının zedelendiğini vurguladı. Dink'in cenazesinde atılan 'Hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeni'yiz' sloganlarının yanlış olduğunu açıklayan Yazıcıoğlu, "Bu söylem sembolik olamaz. O zaman 'Hepimiz Ermeni'yiz, hepimiz Türk'üz' deselerdi anlatmak istediklerini anlardık." diye konuştu.

Gazeteci Dink'in öldürülmesinin Ermeni diasporasının ve Barzani'nin işine yaradığını ifade eden Yazıcıoğlu, "TBMM'de Kerkük konusunun gündeme geldiği bir dönemde bu olay gerçekleşmiştir. Yine Kuzey Irak'taki sözde Kürdistan devleti üyeleri toplanmış Kerkük konusunu gündeme almıştır. Bu cinayetin ardından gündem değişmiştir. Bu Talabani ve Barzani'nin işine yaramış ve Türkiye'nin zararına olmuştur. Bu cinayetle Amerika'daki Ermeni diasporasının sözde 'Ermeni soykırımı' söylemleri güçlendirmiştir." şeklinde konuştu.

Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın Türk bayrağı önünde çekilmiş fotoğrafının hatırlatılması üzerine Yazıcıoğlu, ya cehaletten ya da cinayetin faailinin erkenden yakalanması nedeniyle Türkiye'nin gücünün gösterilmeye çalışılmış olabileceğini vurguladı.

Öte yandan Alperen Ocakları'na bağlı Gençlik Kolları tarafından 'Hepimiz Türk'üz, hepimiz Mehmet'iz', 'Öl de ölelim' sloganları atıldı. Daha sonra Erzurum Havaalanına geçen Yazıcıoğlu, buradan akşam uçağı ile Ankara'ya döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious