Yazıcıoğlu: Millet terörün durdurulmasını istiyor

Yazıcıoğlu: Millet terörün durdurulmasını istiyor.11868
  • Giriş : 24.06.2007 / 00:05:00

Muhsin Yazıcıoğlu, ''Millet, cenaze törenlerinin üstünde tartışmak değil, terörün durdurulmasını istiyor." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alperen Ocakları Başkanlığı ve Sivas Selçuklu Vakfı tarafından 4 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen ''Gönül Birliği'' adlı programa katılan Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, yaptığı konuşmada, hemşehrilerinin kendisini seçeceğine inandığını söyledi.

Türkiye'nin siyaseten yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, son günlerde yaşanan terör olaylarına da değinerek, şunları kaydetti:

''Gül demeti gibi kucağımıza düşen şehit cenazeleri var. Sadece cenaze törenlerinin üzerinde tartışanlara sesleniyorum. Millet, cenaze törenlerinin üstünde tartışmak değil, terörün durdurulmasını istiyor. Bunu da Büyük Birlik Partisi'nin iradesinin katkı sağladığı bir iktidar ancak yapabilir. Evet, terör durur. Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının olduğu bir iktidarda kimse devlete kabadayılık yapamaz, kimse de devlet adına milleti ezemez. Ne devlete kabadayılık yaptırırız, ne de milleti ve milletin değerlerini ezdiririz. Buna müsaade etmeyiz. Evet acılarımız var, bağrımıza basıyoruz. Her gün şehit cenazeleri kaldırıyoruz. Bu, Türkiye'nin kaderi olamaz, olmamalı.''

Terörün durdurulması için yalnızca teröristle mücadele etmenin yetmeyeceğini ifade eden Yazıcıoğlu, terör örgütleriyle çok kapsamlı mücadele edilmesi, mayınların nasıl ve kimler tarafından döşendiğinin belirlenmesi, antiterör birimlerinin kurulması, örgüte finansman sağlayanların belirlenmesi, teröre destek veren ülkelerin ''terörist'' ilan edilmesi gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious