Yazıcıoğlu mutluluk reçetesi hazırladı

Yazıcıoğlu mutluluk reçetesi hazırladı.10686
  • Giriş : 10.12.2008 / 21:30:00

Ne Avrupa medeniyeti, ne de başka bir medeniyet bizi mutlu etmez, bizi mutlu edecek şey Türk-İslam medeniyetidir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Sivas'a gelen Yazıcıoğlu, BBP Sivas il teşkilatında partililerle bayramlaştı. Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, öncelikle bu vatanı kuranlara ve İstiklal Savaşı kahramanlarına şükranlarını sunduklarını söyledi.

Bu vatan için canını ortaya koyan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, gazilere de güzel günler görmelerini dileyen Yazıcıoğlu, ''Onlara sorsanız, nasıl bir güzel gün görmek istersiniz? diye. Onlar diyecekler ki bir, eşkıya başının idam olduğunu görsek, ikincisi de Türkiye'de terörün temizlendiğini görsek. Çünkü vatan sağ olsun deriz, biz vatana fedayız derler'' diye konuştu.

Konuşmasında, gelenek ve göreneklere, manevi değerlere bağlı olmanın, birlik içerisinde yaşamının önemine değinen Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Ne Avrupa medeniyeti, ne de başka bir medeniyet bizi mutlu etmez. Bizi mutlu edecek şey Türk-İslam medeniyetidir. Yeniden Türk-İslam değerleri etrafında kenetlenerek, kendi kültürümüzün ve değerlerimizin istikametinde bir medeniyet inşasını başarabilirsek o zaman dünyanın güç merkezi olacağız. Bunun için de önce Anadolu diyoruz, önce Türkiye diyoruz. Sonra da öncü Türkiye diyoruz. Önce Türkiye birliğini sağlayacak, güvenliğini sağlayacak, bireysel özgürlüğünü her ferdine verecek, sonra da topyekun rekabetçi, üreten bir ekonomik modelle kalkınacak. Bizim için temel alınması gereken şey, demokratik hukuk zeminidir. Demokratik hukuk zemini olmadan insanların özgür düşünce üretebilmeleri mümkün değildir. Bu bakımdan ihtiyaç kaliteli bir demokrasi ve üreten bir ekonomidir.''

Türkiye'nin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak, kaliteli bir demokrasi ve üreten bir ekonomi ile birlikte her alanda kalkınacağını, bir refah toplumu haline geleceğini savunan Yazıcıoğlu, bu kalkınma ile birlikte öncü Türkiye'nin ortaya çıkacağını, bu öncü Türkiye'nin de Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Ortadoğu'da, büyük Türk dünyasında yepyeni açılımlar sağlayacağını kaydetti.

Mevcut sistemin birlik ve beraberliği sağlamaya yetmediğini, bu sistemin üretmediğini, üretilen değerlerin ve emeğin karşılığını vermediğini ileri süren Yazıcıoğlu, ''Bu sistem üretilen değerleri adaletli paylaştırmıyor. Bu sistem kamunun hakkını korumuyor, yetimin hakkını korumuyor, şehidin hakkını korumuyor. Hakkı olana, hakkını vermiyor. Bir sömürü düzeni, bir yağma düzeni, bir çalma düzeni ve bir yolsuzluklar kültürü oluşmuş durumda. Ve bu yolsuzluk kültürü en temiz insanları bile maalesef kirletiyor'' diye konuştu.

-ŞEFFAF BELEDİYECİLİK-

Yerel yönetim anlayışını tamamen özgün ve yepyeni bir sisteme dönüştüreceklerini, her şeyde şeffaflık ve açıklık olacağını ifade eden Yazıcıoğlu, bu sayede hiçbir karanlık yerin olmayacağını, milletin takip edemeyeceği, bilgi edinemediği hiçbir köşenin kalmayacağını belirtti.

Bu sistemde kimsenin aracı bularak işini takip ettirmeye çalışmayacağını, belediyelerin şeffaf ve açık olacağını, her köşenin kameralarla görüntülenip dev ekranlarla halka yansıtılacağını, buraların adeta ''BBG evine'' dönüşeceğini anlatan Yazıcıoğlu, yardım dağıtımı konusunda da ''balık vermek değil balık tutmayı öğretmek'' anlayışında olduklarını söyledi.

Yazıcıoğlu'nun açıklaması sırasında, Sivaslı olan, Ayyıldız Partisi Genel Başkanı Serap Gülhan da hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*