Yazıcıoğlu: Orduya karışmayın

Yazıcıoğlu: Orduya karışmayın.12872
  • Giriş : 13.07.2008 / 20:26:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Kimse siyasete orduyu karıştırmasın. Ordu göreve diyenler, pankart açanlar, siyasete orduyu bulaştıranlar, orduya en büyük kötülüğü yapıyor demektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'ın Suşehri ilçesi Polatderesi köyleri tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen ''Karataş Yayla Şenliği''ne katılan Muhsin Yazıcıoğlu, yaptığı konuşmada, ''CHP'nin ordunun yakasından elini çekmesini istediğini'' söyledi.
'Bu ülkede hiç kimse darbe konuşmasın' diyen Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Ordumuz baş tacı olarak, hep güvenliğimizle ilgilensin. Siyasete karışmasın. Kimse siyasete orduyu karıştırmasın. Ordu göreve diyenler, pankart açanlar, siyasete orduyu bulaştıranlar, orduya en büyük kötülüğü yapıyor demektir. Onun için buradan CHP'ye de sesleniyorum. Bırakın şu ordunun yakasını, bırakın rahat olsun. Ve buradan bir kez daha söylüyorum. Meclis, milletin iradesini temsil eder. Meclis yasa çıkarsın. Anayasa Mahkemesi de meclisin çıkardığı yasaları engellemesin. Milletin arasındaki ayrılığa değil, birliğe katkı sağlasın.''

Milletin oyuyla iktidara gelenlerin, milletin oyuna ''zamanında sahip çıkması'' gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, ''İktidara gelenler, zamanında yasalar çıkarsın. Ve buradan tek başına iktidar olup da Anayasayı değiştirsin diye Meclise gönderilenlere söylüyorum. Nasıl CHP'ye (Ordunun yakasını bırak) diyorsam, onlara da diyorum ki (Anayasayı değiştirin, yasaları değiştirin, demokratikleştirin. Zamanında yapın ya da susun bir daha gelmeyin)'' dedi.

Siyasetçi görevini yapmadığında bu kez siyaset dışı başka odakların siyaset yapmaya çalıştığını öne süren Yazıcıoğlu, ''Ve millet kör dövüşün içinde kalıyor. Biz hepimiz biriz. Türkmeni, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, Çerkezi, doğulusu, batılısı. Vatanımız bir, kaderimiz bir, bayrağımız bir, sancağımız bir, ezanımız, kitabımız, peygamberimiz, Allah'ımız bir. Niye o zaman bu kavga'' diye konuştu.

Doğanşar ilçesine bağlı Çatpınar köyünde düzenlenen ''Çatpınar Kültür ve Sanat Festivali''ne de katılan Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada da Türkiye'nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyledi.

Partilerinin geliştirdiği projeler hakkında da bilgi veren Yazıcıoğlu, Türkiye'de güven veren bir siyasi partiye ihtiyaç duyulduğunu, bu partinin de BBP olduğunu savundu.

Yazıcıoğlu, daha sonra Çatpınarlılarla halay çekti.

Mahalli sanatçıların da sahne aldığı festivalde, davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*