Yazıcıoğlu: Oylamaya gireceğim

Yazıcıoğlu: Oylamaya gireceğim.16257
  • Giriş : 14.08.2007 / 23:51:00
  • Güncelleme : 14.08.2007 / 23:33:20

Yazıcıoğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde meclise gireceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu cumhurbaşkanlığı seçiminde meclise girerek oyunu vereceğini söyledi.

Yazıcıoğlu, oyunun rengini 19 Ağustos'taki BBP Partisi'nin kongresinde alınacak karara göre belirleyeceğini belirtti.

Muhsin Yazıcıoğlu destek için kendisini ziyaret eden Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeden sonra Meclis'te bir açıklama yaptı. Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili bilgi verip destek istediğini ifade eden Yazıcıoğlu, BBP olarak 1991'den bu yana cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini savunduklarını hatırlattı. Mevcut anayasaya göre cumhurbaşkanının meclis tarafından seçileceğini dile getiren Yazıcıoğlu, Meclis'te bu seçimin bir an önce yapılmasını istediklerini söyledi. Meclis'in cumhurbaşkanlığı seçimini yaparak Türkiye'nin diğer acil sorunlarına yönelmesini, bu konuda yasal düzenlemelere ağırlık vermesini istediklerini ifade eden Yazıcıoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimine katılacağını ve oy kullanacağınnı belirtti.

BBP'nin 19 Ağustos Pazar günü olağanüstü kurultayını toplayacağını hatırlatan Yazıcıoğlu, kurultaya danıştıktan sonra oyunun rengine karar vereceğini kaydetti. Bu konuda herhangi bir önyargısının bulunmadığını vurgulayan Yazıcıoğlu, iktidar partisinin kendi Cumhurbaşkanı adayını belirlemesinin ve iktidar grubunun eğiliminin ortaya çıkmasının son derece demokratik bir durum olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, 22 Temmuz seçimlerini hatırlatarak, "Seçimde milletin ortaya koyduğu iradeyi kimse görmezden gelemez" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious