Yazıcıoğlu özeleştiri yaptı

Yazıcıoğlu özeleştiri yaptı .11868
  • Giriş : 05.07.2007 / 10:15:00

Muhsin Yazıcıoğlu, seçim sürecinde partisinin izlediği yolu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski BBP Genel Başkanı ve Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, seçim sürecinde partisinin izlediği yolu açıkladı.

Yazıcıoğlu, ''Biz büyüyen partiydik. Cumhurbaşkanlığı seçimi Deniz Baykal'ın gayretleriyle tıkanması sonucu böyle bir karar almamıza neden oldu. Onun için Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olmamızı gerektirdi'' dedi.

Yazıcıoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sivas'ın Şarkışla ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı. Yazıcıoğlu, konuşmaya başlayacağı sırada okunan ezanı duyunca, ''Zaten gelirsek, ezanla geliriz biz'' diyerek ezanın bitmesini bekledi.

Konuşmasında 40 yıldır bu yollarda olduğunu, 40 yıldır bu mücadeleyi sürdürdüğünü kaydeden Yazıcıoğlu, ''O kadar karalamaya kalktılar. (Gidin Sivas'a, gömün toprağına) dediler, ama güçleri yetmedi. Sizleri gördükçe diğerlerinin benim hakkımda yaptıkları karalamalarla ben daha da güçlendim'' diye konuştu.

Partilerin devletten aldığı yardımları da eleştiren Yazıcıoğlu, bağımsız aday olma gerekçesini de şöyle anlattı: ''Biz büyüyen partiydik. Cumhurbaşkanlığı seçimi Deniz Baykal'ın gayretleriyle tıkanması sonucu böyle bir karar almamıza neden oldu. Onun için Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olmamızı gerektirdi. Ben tek değilim, ülkemizin çeşitli bölgelerinden bağımsız adaylarımız var. Sizlerin de desteğiyle bizler meclise girecek ve orada yine grubumuzu oluşturacağız.''

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Yazıcıoğlu, ''Sen bela mısın? (Cumhurbaşkanını meclis seçsin) deniyor. Baykal (seçtirmem) diyor. (Halk seçsin) deniyor, ona da (hayır seçtirmem) diyorsun. Sen nesin? Bela mısın sen sayın Baykal?'' diye konuştu.

AK Parti ve MHP arasında yaşanan tartışmalara da değinen Yazıcıoğlu, ''İşleri güçleri kalmadı, şimdi ip atlıyorlar. Biri diğerine ip atarken, diğeri de ona atıfta bulunuyor. Bunlar, ancak ip oyunu oynuyorlar'' dedi.

Hükümetin terörle mücadele konusundaki politikasını da eleştiren Yazıcıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Arkadaşlar geleceğin mutlu, güçlü Türkiye'si için, Avrupa Birliği'nin kapısının önünde diz çökmüş değil, Türk birliğini kurmuş, Türk-İslam birliğini gerçekleştirmiş, başı dik, karnı tok vatandaşların yaşadığı bir ülke için varız. Ben onun için bu tertemiz elimi size uzatıyorum. Sizler de beni destekleyecek ve bir kez daha meclise göndereceksiniz.''

Mitingin ardından ilçe merkezinde oluşturulan seçim bürosunun açılışını yapan Yazıcıoğlu, belde ve köyleri ziyaret etmek üzere ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious