Yazıcıoğlu: Özür dilemek devlete ihanettir

Yazıcıoğlu: Özür dilemek devlete ihanettir.10785
  • Giriş : 21.12.2008 / 16:48:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu,''Ermenilerden özür dileme'' kampanyasının devlete karşı bir ihanet olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıcıoğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde partisinin 7. Olağan İlçe Kongresi'nden önce AA muhabirine yaptığı açıklamada,''Ermenilerden özür dileme'' kampanyasını başlatanları kınadığını belirtti. Yazıcıoğlu, ''Kampanyayı başlatanlara karşı hükümetin daha kesin konuşması gerektiğini, yumuşak kelimelerle milletin hakkının korunamayacağını'' savundu.

Bazı kesimlerin başkalarına yaranmak için Türk Milleti'ni suçlu çıkarmaya çalıştığını belirten Yazıcıoğlu, ''Başkalarına yaranmak adına çaba sarf edenler kendilerini Aydın olarak görüyorlar. Halbuki Aydın objektif olacak, milletin tarihine ve hakikatlerine sahip çıkacak. Kampanya başlatanlar neye göre ve kimin adına özür diliyor'' dedi.

Tarihte bazı acıların yaşandığını ama bunun sorumlusunun Türkler olmadığını ifade eden Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Bu acıların yaşanmasına sebep olanlar emperyalist güçlerdir. Asırlarca beraber yaşadığımız Ermeniler, Osmanlı Devleti'nin en itibarlı vatandaşlarıydı. Emperyalistler onlara devlet ve gelecek vaat ederek Osmanlı devletine karşı kışkırtmıştır. İşgal ordularına yardım ederek, kendisine itibar gösteren Osmanlı'ya ihanet eden, köyleri basan, yaşlıları ve kadınları katleden Ermeni çeteleridir. Suçlu Ermeni çeteleridir. Suçlu ASALA örgütüdür. Eğer özür dileyecek biri varsa kışkırtan emperyalistlerdir. Türk Devleti'ni suçlu sandalyesine oturtmaya ve tarihi çarpıtmaya çalışan bu özür dileme kampanyasını başlatan sözde aydınları ayıplıyor ve kınıyorum. Özür dileme kampanyası devlete karşı bir ihanettir.''

Yerel seçimlerde kendilerini mevcut partilerin rakibi olarak görmediklerini, rakiplerinin herkesi kirleten mevcut sistem olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu, partisinin Çubuk Belediye Başkanı adayını Durali Simsar olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*