Yazıcıoğlu profesyonel judocuydu

  • Giriş : 30.03.2009 / 04:27:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 00:08:24

Türkiye, elim bir kazada hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'na ağlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bindiği helikopteri düşen ve beraberindeki 5 kişiyle birlikte Hakk'ın rahmetine kavuşan ülkücü hareketin lideri, taraflı tarafsız herkesin gözlerini nemlendirdi.

O, Mamak Cezaevi'nde 25 yıl önce yazdığı, 'Üşüyorum' şiirinde 'Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum.' diyordu. Öyle de oldu. Daha önce birçok kaza geçirip, ufak tefek yaralarla atlatmıştı. Arama tarama çalışmaları yapılırken herkesin umutlu bekleyişinin arkasında ise bambaşka bir gerçek yatıyordu. Onu iyi tanıyanlardan biri, "Eğer helikopterden düşüp kayalara çarpmadıysa, bayılmadıysa, trafik kazalarındaki gibi kendini kurtarmasını bilir." diyerek metanetini koruyordu. Çünkü o, profesyonel bir sporcuydu. Daha önce içerisinde bulunduğu otomobil kaza yaparken, soğukkanlı davranmış ve yol çalışmaları için kullanılan dubaları alıp makam arabasının arkasına koyarak başka bir aracın kendilerine çarpmasına engel olmuştu.

54 yaşında olmasına rağmen genç ve dinamik bir görünüme sahip olan Muhsin Yazıcıoğlu, profesyonel bir judocuydu. Güreşin yanı sıra gençliğinde de bu sporla uğraşan BBP lideri, siyasetin yoğun gündeminden fırsat buldukça tekmeleri, yumrukları ve kıvraklığını konuşturuyordu. Bu dalda çok önemli bir mesafe kaydeden Yazıcıoğlu, aynı zamanda kısa bantlarda koşu yapan, sık sık yürüyüşe çıkan bir kişilikti. Bilardoya meraklı olan Yazıcıoğlu, ekstrem sporlara da düşkündü. TBMM'deki aktif çalışmalarıyla en çok konuşulan siyasetçilerden biri olan Yazıcıoğlu, 22 Temmuz seçimlerinin ve oldukça hareketli geçen çalışma döneminin yorgunluğunu geçen yaz oğlu Furkan ile Alanya'da atmıştı. Futbol sevgisi had safhada olan Muhsin Yazıcıoğlu'nun ata binerken sergilediği sinerji, renkli kişiliğinin de en somut örneğiydi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*