Yazıcıoğlu: Terörist İsrail devleti

Yazıcıoğlu: Terörist İsrail devleti.10785
  • Giriş : 11.01.2009 / 18:15:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Terörist İsrail devletini, yürüttüğü bu terör, katliam ve soykırım hareketinden dolayı, şiddetle, nefretle, iğrenerek kınıyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin Sivas, Sivas'a bağlı ilçe ve belde belediye başkan adaylarının açıklanması dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen şölende yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını kınadı.

Bugün Filistin halkının kendi toprağında özgür olmadığını ifade eden Yazıcıoğlu, ''Kendi toprağında devlete sahip değil. Ve İsrail tam bir terör devleti olarak hareket ediyor. Ve İsrail terörist bir devlet olarak Filistin halkına topuyla, tüfeğiyle, bombasıyla zulüm yağdırıyor'' diye konuştu.

İsrail'in kan ve kin kustuğunu belirten ve Filistin halkının maddi ve manevi olarak yanında olduklarını kaydeden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''Bu devlet terörüne karşı dünya ne yapıyor? Arap Birliği neredesiniz? İslam Konferansı ne zaman toplanacaksınız? Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi daha ne kadar çocuk ölecek de harekete geçeceksiniz? Siz susan dünya, siz sessiz kalan Avrupa Birliği, Amerika, Birleşmiş Milletler, Arap Birliği, İslam dünyasının boynundan bağlı liderleri sizin hepinize buradan lanet olsun diyorum. Yuh diyorum, ayıp diyorum, utanın diyorum.''

Sadece meydanlarda ''kahrolsun İsrail'' demenin yetmediğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Bir taraftan 'kahrolsun İsrail' derken, bir tarafta İsrail'e ait, İsrail'le işbirliği yapan ve Filistin halkının yaşadığı bu zulmü görmezden gelen uluslararası teröristlerin, uluslararası sermaye güçlerinin malını boykot yapacaksın. Almayacaksın, yemeyeceksin ve giymeyeceksin. Yani bu tepkileri şuurla yapacağız'' diye konuştu.

Türkiye'de yine ortalığın bir anda gerildiğini de savunan Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Niye? Yine seçimler yaklaştı. Seçimler yaklaşınca iki kutuplu yapmayı çok iyi beceriyorlar, yine becerecekler. Şimdi yine başladı. Yıllardır yapılmayan kazılar, yıllardır ulaşılamayan silahlar, yıllardır göz önünde dolaşan insanlar tam seçim yaklaşırken yine ortaya çıkacaklar. Sonra bir anda meydanlarda birtakım trafikler işleyecek. Bütün dertlerimiz unutulacak.''

''Bize karşı jest yapanlara, biz çoktan jestimizi yaptık'' diyen Yazıcıoğlu, ''Ben her zaman yapmışımdır, yaparım. Ama bir jest yapsınlar. Gelin birlik olalım, gelin büyük birlik olalım, gelin bu işi değiştirelim, gelin bu düzeni değiştirelim. Bugün Sivas'ta bir değişim olacaksa bu Büyük Birlik Partisi ile olur'' ifadesini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde Sivas'ın ilçe ve beldelerdeki belediye başkan adaylarını tek tek tanıtan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas merkezde de belediye başkan adaylarının Doğan Ürgüp olduğunu açıkladı. Yazıcıoğlu, daha sonra Sivas belediye başkan adayları Ürgüp'ü yanına çağırarak partililere tanıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*