Yazıcıoğlu: Tuncay Güney müfteri

Yazıcıoğlu: Tuncay Güney müfteri.10686
  • Giriş : 29.11.2008 / 14:49:00

Yazıcıoğlu, ''Güney'in söylediği tamamen iftira. Bir müfteri. Tam bir alçak ve ispat edemezse diyeceğim, ama ispatlayacağı zaten bir şey yok. Dünyanın en alçak adamı'' diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Sivas'ta Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Faruk Ertuğ'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dernek Başkanı Ertuğ, muhtarların özellikle Sivas'ta yaşayan bir belediye başkan adayı istediklerini söyledi.

Yazıcıoğlu da Türkiye genelinde seçimlere gireceklerini belirterek, partisinin Sivas belediye başkan adaylarının da zaten Sivaslı olacağını, ancak ismin netleşmediğini kaydetti.

Burada bir basın mensubunun ''Tuncay Güney'in, BBP'nin kuruluşu için Fethullah Gülen'den aldığı parayı kendisine verdiği'' şeklindeki iddialarla ilgili sorusu üzerine, Yazıcıoğlu, ''Şimdi ortada dolaşan bir adam var. Kimi MİT'çi diyor, kimisi Haham diyor. Kimi Hristiyan diyor. Kimi CIA elemanı diyor. Buna da kimse karar veremedi. Yani en sonu Havranın avlusuna bıraktılar bu adamı. Mezhebi belli olmadığı için Havranın avlusuna bıraktılar... Ve bu adam, neyse bilmiyoruz'' dedi.

Her yerde, her şeyde bu kişinin olduğunu kaydeden Muhsin Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Gördüğünüz gibi konuşuyor, ediyor, her yerde var. Kafasında bir tane Yahudi takkesi, şimdi bakın bu adam demiş ki (BBP'nin kuruluşu sırasında Fethullah Gülen'den aldığım para demetini Muhsin Yazıcıoğlu'na götürdüm, verdim) Bu adamı ben hayatımda televizyonlar dışında hiç görmedim. Hiç tanımıyorum.

Madde bir, sayın Fethullah Gülen öyle para vermeye, siyasi partilere, siyasi faaliyetlere alışkın bir kişi değil. Bu cemaatin böyle bir özelliği yok. Bunlar alıyorlar, tabii ki hayra hasenata kullanıyorlar. Ama öyle siyasi bir partiye para vermek gibi alışkanlıkları da özellikleri de yok.

Madde iki, ben böyle bir para alışverişinde bulunmadım. Büyük Birlik Partisinin kuruluşunda maddi gelirler tamamen şeffaftır. 6 milletvekilimiz o zaman kendi ilk maaşlarını kullanmak suretiyle araba satın almışlardır. Bunun parasıyla biz kuruluşumuzu sağlamışız. Ondan sonra da 6 ay içerisinde kuruluşu tamamlayarak devletten destek görmüştür. Öyle bir şey olsa elbette Fethullah Gülen'in ismi yazılmasa bile o parayı kim getirdiyse onun ismi yazılarak, makbuz kesilerek alınır. Partide usul budur. Özeti ve sonucu bu adamı tanımıyorum. Söylediği tamamen iftira, bir müfteri. Tam bir alçak ve ispat edemezse diyeceğim ama ispatlayacağı zaten bir şey yok. Dünyanın en alçak adamı.''

Partisinin ''Yerel Yönetimler Projesi'' hakkında da bilgi veren Yazıcoğlu, sosyal yardımlar konusunda iktidar ve diğer muhalefet partilerinden farklı düşündüklerini belirterek, ''Bu proje kapsamında, zaten odun kömür dağıtma gereği kalmayacak şekilde çözümler üretiyoruz. Kimse üşümeyecek. Kimseyi sahipsiz bulamayacaksınız. Kimse aç ve açıkta bırakılmayacak. Herkesin sahibi olacak. Ama herkes çalışarak alacak, herkese iş vereceğiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*