Yazıcıoğlu: YÖK'ü derhal kaldırırım

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Yükseköğretim Kurumu'na (YÖK) bir eleştiri de Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'ndan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazıcıoğlu, iktidara gelmeleri halinde YÖK'ü kaldıracağını söyledi. İnönü Üniversitesi'nin mitingler sebebiyle sınavları ertelemesini sert bir dille eleştiren Yazıcıoğlu, "Partimizin elinde iktidar partisinin imkanları olsaydı devletin imkanlarını kullanarak millete kabadayılık yapanlara haddini bildirirdi." diye konuştu.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, partisine katılımlar nedeniyle Sürmeli Otelde düzenlenen törende gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. 15 Nisanda gerçekleştirecekleri büyük kurultayın, Türk milletinin derin iktidarını gerçekleştirmek için güçlü bir çıkış olacağını belirten Yazıcıoğlu, arkalarındaki en büyük gücün Türk milleti olduğunu söyledi. AK Parti iktidarının gerilimlerden beslendiğini savunan Yazıcıoğlu, CHP başta olmak üzere bazı çevrelerin iktidarın istediği gibi tavır sergilediklerini ifade etti. Van'da açılışı yapılan Akdamar kilisesine hükümetin büyük önem verdiğini aktaran Yazıcıoğlu'na göre Van'da şehit edilen 201 bin Müslüman şehidin anısı unutuldu. Yazıcıoğlu, Akdamar Kilisesi'nin karşısına şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu bir abidenin dikilmesini istedi. Van'daki Ulu Camii'nin durumunun çok kötü olduğunu savunan BBP lideri, AK Parti'yi Ulu Camii'yi restore etmeye ve şehitlikteki yazıyı düzeltmeye çağırdı. İstanbul'da binası yıkılan Piyale Paşa Kuran Kursu ile ilgili görüşlerini de aktaran Yazıcıoğlu, ''Açıkça ben bunu hazmedemiyorum'' dedi. Ormanları keserek kaçak villa yapanlara kimsenin dokunmadığını söyleyen Yazıcıoğlu, Kur'an Kursu yıkımının rahatlıkla yapılabildiğini öne sürdü.

YÖK'ün siyasi yorumlarına da değinen Yazıcıoğlu, "Bizim elimizde AK Parti'nin imkanı olsaydı YÖK'ü kaldırır, başörtüsü sorununu çözer, devletin bağışlarıyla kurulan kurumların millete kabadayılık yapmasına izin vermezdik." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yazıcıoğlu, partisine katılanlara rozet taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious