Yazıcıoğlu'dan kriz formülü

Yazıcıoğlu'dan kriz formülü.12872
  • Giriş : 12.07.2008 / 18:06:00

Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Akşar köyünde pikniğe katılan BBP lideri krizden çıkış yolunu gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, ''Türkiye'nin sorunlarını kavgayla değil, barışla, kardeşlikle çözmesini istiyorum'' dedi.

Sivas'ın Suşehri ilçesine bağlı Akşar köyü Sakarkaya ormanlık alanında düzenlenen pikniğe katılan Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, hak ve adalet duygusu kaybolan bir ülkede huzur kalmasının mümkün olmadığını söyledi.

Ülkenin, birçok sıkıntısı olduğunu belirten Yazıcıoğlu, ''İşte buradan bakıyoruz. Bazı operasyonlar yapılıyor. Partiler hakkında kapatma davaları açılıyor. Biz Büyük Birlik Partisi olarak, Muhsin Yazıcıoğlu olarak, her yerde şunu söyledik, 'Terör odağı olmamış bir parti kesinlikle kapatılamaz'. Elbette yasalarımız buna göre düzenlenmelidir'' dedi.

Siyasetçinin milleten aldığı yetkiyi kararlılıkla kullanması gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Elinde imkan varken kullanacak. Demokratikleşecek, bu ülkeye adil bir sistem ortaya koyacak, vatandaşın tercih kullanarak kendi milletvekilini seçmesini sağlayacak. Siyasi partiler demokratikleştirilecek, yargıyı bağımsız hale getirecek, yargının gecikmeden karar vermesini sağlayacak ve insanlarımızın ürettiğinin karşılığını görmesini sağlayacak.

Bunu, uzaylılar gelip yapmayacak. Asker de yapmayacak. Asker askerliğini yapacak. Siyasetçi bunları yapacak. Ama siyasetçilerimiz, ellerine imkan geçtiğinde yapmıyorlar. Ancak imkanlarını kaybettikleri zaman başlıyorlar.''

Türkiye'nin, sorunlarını kavgayla değil, barışla, kardeşlikle çözmesini isteyen Yazıcıoğlu, ''Alevi'sinin, Kürt'ünün, Türk'ünün, Sünni'sinin kardeşçe yaşamasını istiyorum. Ben bunun teminatıyım. Bunu bilenler, yıllar öncesinin kinini kusuyor. Her fırsatta ne zaman harekete geçsem önümü kesmek için iftira üretiyorlar'' diye konuştu.

Akşar Köyü Derneği Başkanı Selahattin Küçükkaraca ise bu yıl ikincisini düzenledikleri pikniğe, yurt içi ve yurt dışında yaşayan çok sayıda Akşarlı'nın katıldığını söyledi.

Suşehri Belediye Başkanı Şaban Coşkun da şenliklerin kaynaşma adına önemli etkinlikler olduğunu kaydetti.

Piknikte mahalli sanatçıların konserlerine de yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*