Yazıcıoğlu'na protestolu karşılama

Yazıcıoğlu'na protestolu karşılama.10785
  • Giriş : 13.02.2009 / 23:00:00

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Adana'daki aday tanıtım programında bir partili bayanın tepkisiyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tartışma partililerin müdahalesi ile ardebeye dönüştü.

Adayların belirlenmesinde taraflı davranıldığı iddiasıyla tepki gösteren bayan ile diğer partililer arasındaki tartışma arbedeye dönüştü.
Yazıcıoğlu, partisinin seçim çalışmaları amacıyla geldiği Adana'da, Büyük Sürmeli Oteli'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Adayların tanıtımının yapıldığı sırada Sultan Perdahçı adlı bir partili, merkez Seyhan ilçesinden aday adayı olan Zeynep Doğan'a adaylık verilmemesini elindeki Doğan'a ait seçim afişiyle protesto etmek istedi.

Korumalar ve partililer tarafından engellenmek istenen kadın, yaşanan arbede sırasında yere düştü. Protestocu partili, "Bayan diye mi aşağılandı. Kurtuluş savaşı kadınlar sayesinde kazanıldı. Zeynep Doğan'ın hakkı yenildi" dedi.

Parti çalışmaları sırasında ayağını kırdığını belirten Perdahçı, kendisinin Zeynep Doğan'ın listesinden belediye meclis üyesi adayı olduğunu söyledi. Perdahçı, daha sonra Yazıcıoğlu'nun müdahalesiyle bırakıldı. Protestocu, Yazıcıoğlu'na sorununu anlattıktan sonra salondan ayrıldı.

Olay üzerine söz alan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, partilerine isteyen herkesin aday adayı olabileceğini ancak adayların parti kriterlerine göre belirlendiğini kaydetti. Türkiye'deki seçim sistemini eleştiren Yazıcıoğlu, ''Büyük Millet Meclisi, milletin değil liderlerin meclisi durumunda'' diye konuştu.

Seçim barajı uygulamasının da yanlış olduğunu da savunan Yazıoğlu, şunları söyledi:
Bir seçimden öbür seçime kadar seçmen sayısı 6 milyon artıyor. Türkiye'de adaletli bir seçim sistemi yok. Milletin iradesinden, milli iradeden bahsetmek doğru değil. Bugüne kadar bu mümkün olmadı.

Seçimler öncesi AK Parti'ye 100, CHP'ye 70, MHP'ye de 40 trilyon civarında yardım yapıldı. Biz tüm çalışmalarımızı kendi paramızla yapıyoruz. Ama bu partiler milletin paralarıyla yapıyor. Bu hiç adil değil. Türkiye'deki seçim sistemi baştan sona yeniden düzenlenmeli.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*