Yazıcıoğlu'ndan Barzani'ye sert mesaj

Yazıcıoğlu'ndan Barzani'ye sert mesaj .12393
  • Giriş : 25.12.2007 / 15:23:00

Yazıcıoğlu:Terörle mücadelede Türkiye'nin önünde kim durursa, PKK destekçisidir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Kuzey Irak'taki yerel yönetimin terör örgütüne destek vermesi halinde "Türkiye'nin kahrı altında kalacağını" söyledi.

Yazıcıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı seçilen Mustafa Kumlu'ya Türk-İş Genel Merkezi'nde ziyarette bulundu. Yazıcıoğlu, bir soru üzerine, Türkiye'nin terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyonlar konusunda Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Irak Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Tarık el-Haşimi'nin dün yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarla amacının Irak'ın toprak bütünlüğü olmadığını, sadece bölgede kendisine zarar veren terör odaklarının yok edilmesi olduğunu belirten Yazıcıoğlu, "Terörle mücadelede Türkiye'nin önünde kim durursa, o da PKK'nın destekçisidir. Türkiye, onu da ezip geçmelidir. Kuzey Irak'taki yerel yönetim eğer teröre destek verirse, Türkiye'nin kahrı altında kalır. Biz, hep beraber barış içinde yaşamak istiyoruz. Basın toplantısı düzenleyerek, Türkiye'ye tavır koymak yerine, teröre mücadelede Türkiye ile işbirliği yapsınlar" dedi.

Türkiye'nin bir sınır sorunu olduğunu da dile getiren Yazıcıoğlu, "Sınırda mutlak anlamda bir tampon bölge oluşturulmalı. Bölgede, muhatap yok. Muhatap oluncaya kadar tampon bölge devam etmeli. Sınırı aşıp, sırtımızı Gabar'a (Dağı) dayamalıyız" diye konuştu. Yazıcıoğlu, sınır ötesi operasyonun başarısı için devamlılığının sağlanması ve gerekirse terör örgütü mağaralarının tek tek imha edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious