Yazıcıoğlu'ndan Baykal'a "kabadayı" yakıştırması

Yazıcıoğlu'ndan Baykal'a
  • Giriş : 09.07.2007 / 14:18:00

Yazıcıoğlu, Köşk seçiminde Baykal'ın tutumunu kabadayılık olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı ve Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP lideri Deniz Baykal'ın tutumunu kabadayılık olarak değerlendirdi. Yazıcıoğlu, "Cumhurbaşkanı'nı meclis seçsin diyoruz kabul etmiyorsun, halk seçsin diyoruz halk diktatör seçer diyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun, sen bu ülkenin kabadayısı mısın?" şeklinde Baykal'ı eleştirdi.

BBP eski Genel Başkanı ve Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, istihbarat servislerinin ilahi okuyan birkaç başörtülü kız öğrencinin peşinden koşacağına, Mehmetçiğin altına döşenen mayınların ülkeye nasıl sokulduğunu tespit etmesi gerektiğini söyledi.

Yazıcıoğlu, Niğde bağımsız milletvekili adayı Bünyamin Karataş'a destek vermek ve il binasının açılışını yapmak amacıyla Niğde'ye geldi.

BBP'nin 21 pilot bölgede bağımsız adaylarla girdiği seçim sürecinde Niğde'deki esnafları ziyaret eden Yazıcıoğlu, Damak Restoran'da partililerle toplantı düzenleyerek basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Terörün giderek tırmandığına dikkat çeken Yazıcıoğlu, hükümetin terör konusunda etkisiz kaldığını belirterek, askere sınır ötesi operasyon konusunda gerekli yetkilerin hükümet tarafından verilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Yazıcıoğlu, "Terörle mücadelede zafiyeti olan iktidar, geçmiş iktidarı suçluyor. Geçmiş iktidar ise bugünkü iktidarın başına ip atmak suretiyle terörle mücadeleyi çelik çomak ve ip atlama oyununa dönüştürüyor, sıradanlaştırıyor. Terörle mücadeleyi magazinleştiriyorlar. Terörle mücadelede sadece polemik yapılıyor. Bu anlayışı protesto ediyorum ve kınıyorum. İktidarda olanlar muhalefet gibi, muhalefet de sanki hiç iktidar olmamış gibi davranıyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious