Yazıcıoğlu'ndan BBP için ilginç yakıştırma

Yazıcıoğlu'ndan BBP için ilginç yakıştırma.10792
  • Giriş : 21.03.2009 / 17:09:00

Yazıcıoğlu, ''Biz İsrail'in genlerini değiştirdiği domates çekirdeği değiliz. Biz Anadolu'ya düşmüş bir tohumuz. Bu tohum natürel bir tohum, hormonsuz bir tohum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin il teşkilatınca Sivas Mevlana Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına ''Allah bizimle, tarih bizimle, yarınlar sizinle olacak'' diye başladı.

Kendi imkanlarını kullanarak geldiklerini belirten Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

''Ayaklarınıza araçlar göndermedim, size bir şeyler dağıtmadık, devletin kaynaklarını kullanmadık, Özbelsan'ın imkanlarını kullanmadık, belediye imkanlarını kullanmadık. Kendi işimiz için devletin mumunu yakmadık. Kendi mumumuzu yakarak geldik. Siz de, hepiniz de çocuklarınızın nafakasından keserek buraya geldiniz. Her zaman benimle oldunuz, hep yanımda oldunuz.''

Yolsuzlukla Mücadele Derneğinin kendisine ''temiz el'' ödülünü verdiğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Bu elin temiz olduğunu ödülle takdir ettiler. Şimdi bu elimi bir kere daha size uzatıyorum. Temiz elli Sivaslılar, dürüst Sivaslılar'' diye konuştu.

Sivas Belediyesinin yaptığı çeşitli çalışmaları eleştiren Yazıcıoğlu, ''Sivas bir bütün olmak zorundadır. Atatürk Caddesiyle, İstasyon Caddesiyle, Mevlana Mahallesiyle, her yeriyle, sokağıyla. Sivas değişmeli. Sivas'ta birinci sınıflar, ikinci sınıflar olmamalı'' dedi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Evet, Sivas'ta ne değişmiş, kent meydanı değişmiş. İyi halt etmişsiniz. İyi halt ettiniz, iyi yaptınız. Evet kent meydanı olacaktı, evet değişmeliydi, tarihi eserler ortaya çıkmalıydı. Ama yeşili katlederek değil, ağaç katliamı yaparak değil. Nerede bu dünyadaki, Türkiye'deki çevreciler. Türkiye'de bir tek dal kesilince ayağa kalkan televizyonlar ve çevre gönüllüleri. Niye gelip görmediniz? Binlerce şurada ağacımız kesildi. Nereye gitti bu ağaçlar?''

Göreve gelmeleri halinde yapacakları çeşitli projeler hakkında da bilgi veren ve partisinin Sivas belediye başkan adayı Doğan Ürgüp'e destek isteyen Yazıcıoğlu, ''Taze bir başlangıç, temiz bir sayfa açacağız. Kadınlarımızı da erkeklerimizi de asla boş bırakmayacağız. Sivas'ta herkesi çalıştıracağız biz. Çünkü Sivas çok zaman kaybetti, kaybettirmeyeceğiz'' diye konuştu.

Miting alanında toplananlara seslenen Muhsin Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Anadolu'dan bir hareketin iktidar olması için sizleri göreve çağırıyorum. İşte biz buradayız. Biz İsrail'in genlerini değiştirdiği domates çekirdeği değiliz. Biz Anadolu'ya düşmüş bir tohumuz. Bu tohum natürel bir tohum, hormonsuz bir tohum. Onun için beraber olacağız, beraber üreteceğiz ve beraber yöneteceğiz, birlikte iktidar olacağız. Yolunuz açık olsun.''

Bugün Sivasspor'un ligde Beşiktaş ile karşılaşacağını da hatırlatan Yazıcıoğlu, ''İnşallah Beşiktaş maçını da alırız, Sivasspor liderliğini sürdürür'' ifadesini kullandı.

Mitingi Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu da izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*