Yazıcıoğlu'ndan 'bölücülük' uyarısı

Yazıcıoğlu'ndan 'bölücülük' uyarısı.11877
  • Giriş : 19.02.2008 / 15:44:00

BBP lideri Yazıcıoğlu, ''Başörtüsü sorununu bahane ederek, buradan hareketle bölücülük ve terörün alt yapısını oluşturan ayrımcı fikirleri gündeme taşıma fırsatçılığına imkan verilmemelidir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Başörtüsü sorununu bahane ederek, buradan hareketle bölücülük ve terörün alt yapısını oluşturan ayrımcı fikirleri gündeme taşıma fırsatçılığına imkan verilmemelidir'' dedi.

Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir grup akademisyen ve gazeteci tarafından yayımlanan ''Özgürlükler Bildirisi''ne tepki gösterdi. Özgürlükler adı altında bölücü faaliyetlerin hızlandırıldığını ileri süren Yazıcıoğlu, şunları kaydetti: ''Özgürlükler, demokrasi içerisinde geliştirilmelidir, ama bunu bir etnisite bağlamında yaparak yani her alanda, her konuda eşit hakka ve imkanlara sahip olan unsurları öyle bir azınlık gibi görmek, göstermek, azınlık statüsüne indirmek, ayrı ve farklı haklar istemek, bölücülüktür. Başörtüsü sorununu bahane ederek, buradan hareketle bölücülük ve terörün alt yapısını oluşturan ayrımcı fikirleri gündeme taşıma fırsatçılığına imkan verilmemelidir. Aslolan Türkiye'nin gerçek anlamda demokratikleşmesi, bireysel özgürlüklerin genişletilmesi ama ülkenin birliğini, beraberliğini, devletin üniter yapısını bozmadan bunların gerçekleştirilmesidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious